אובחנתי עם סרטן, אני עוברת כימותרפיההנסיכה מוויילס בת ה-42 מודיעה הערב (שישי) כי היא אובחנה עם מחלת הסרטן והיא עוברת כימותרפיה ״מונעת״. בסרטון שפורסם וצולם בווינזדור ברביעי האחרון, מידלטון חשפה כי החדשות על המחלה הגיעו ב״הלם מוחלט״ ושהיא ובעלה הנסיך וויליאם ״עושים כל שביכולתנו לנהל זאת בפרטיות עבור משפחתנו הצעירה״. החדשות הללו מגיעות ימים אחרי שנצפתה מחייכת לצדו של וויליאם כשהם תועדו עוזבים שוק איכרים מקומי ליד ביתם בווינזדור.

כשהיא יושבת על ספסל, קייט מספרת: “רציתי לנצל את ההזדמנות הזו להגיד תודה לכם, אישית, על ההודעות הנפלאות שלכם של תמיכה ועל ההבנה שלכם בזמן שהתאוששתי מהניתוח”, אמרה קייט בסרטון. “אלה היו חודשיים קשים מנשוא עבור כל משפחתנו, אבל היה לי צוות רפואי פנטסטי שדאג וטיפל בי, ועל כך אני אסירת תודה”.

״בינואר עברתי ניתוח בטני בלונדון ובזמנו חשבו שלא מדובר במשהו סרטני״, הודתה מידלטון. ״הניתוח היה מוצלח. אולם, בדיקות אחרי הניתוח מצאו שיש סרטן בגופי. על כן, הצוות הרפואי שלי הציע לי לעבור סדרה של טיפולים כימותרפיים וכעת אני בשלבים המוקדמים של הטיפול״.

״זה כמובן הגיע כהלם מוחלט, וויליאם ואני עשינו כל שביכולתנו כדי לנהל זאת בפרטיות למען ילדינו. כפי שאתם יכולים לדמיין, זה לקח זמן. לקח לי זמן להתאושש מניתוח מורכב על מנת שאוכל להתחיל את הטיפול הכימותרפי. אבל, הכי חשוב, לקח לנו זמן להסביר כל מה שקורה לג׳ורג׳, שרלוט ולואי, בדרך שמתאימה עבורם ולהבטיח להם שאהיה בסדר״, אמרה מידלטון. ״כפי שאמרתי להם, אני בסדר ומתחזקת כל יום יותר ויותר על ידי התרכזות בדברים שיעזרו לי להחלים״.

הסרטן של מידלטון התגלה רק לאחר שהיא עברה ניתוח בטני מורכב בקליניקה פרטית בלונדון בינואר האחרון. ארמון קנזינגטון אמר שהוא לא יחשוף עם איזה סוג של סרטן קייט מתמודדת, או באיזה שלב של סרטן היא נמצאת בו – וביקש מאנשים לא להתחיל לשער. ראש ממשלת הממלכה המאוחדת, רישי סונאק, אמר ש”כל האומה אוהבת ותומכת” בקייט ובמצבה.

התמונה של הנסיכה קייט וילדיה שפרסם בית המלוכה (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של בית המלוכה הבריטי)

התמונה של הנסיכה קייט וילדיה שפרסם בית המלוכה הבריטי | צילום:
מתוך עמוד האינסטגרם של בית המלוכה הבריטי


בזמנו ארמון קנזינגטון הרגיע את הרוחות כשרבים דאגו למצבה של קייט ואמר כי הניתוח הבטני שעברה בינואר האחרון איננו קשור לבעיה שקשורה בסרטן. הם אישרו הערב שוב כי לאחר בדיקות שנעשו לנסיכה, “סרטן אכן קיים” בגופה.

ההודעה הדרמטית הזו של מידלטון מגיעה הערב לעולם בזעזוע מוחלט, זאת אחרי שבועות של תיאוריות קונספירציה הזויות אודות מצבה הבריאותי.

כידוע, לא רק מידלטון אובחנה עם סרטן. רק בפברואר האחרון ארמון המלוכה הודיע כי המלך צ׳ארלס גם כן נמצא במאבק עם המחלה. 

המלך צ'ארלס (צילום: 	WPA Pool, getty images)

צילום:
WPA Pool, getty images


בימים אלה הנסיכה נמצאת במה שתואר כ״נתיב החלמה״, והחל מסוף פברואר עברה סדרה של טיפולים כימותרפיים. כעת מתברר שזו הסיבה לכך שהנסיך וויליאם נעדר מאזכרתו של הסנדק שלו, המלך קוסטנטין מיוון.

אומנם הארמון ביקש מהציבור, כאמור, שלא לשער עם איזה סוג סרטן קייט אובחנה. אולם, נמסר כי היא נמצאת “ברוח ובאנרגיה טובה ומתרכזת בהחלמה”. “היא אסירת תודה לצוות הרפואי על הטיפול המסור. עכשיו היא צריכה זמן, מרחב ופרטיות כדי להשלים את הטיפול ולהחלים לחלוטין”.

בסיום דבריה, קייט ביקשה מהציבור פרטיות בזמן הקרוב – ואמרה: ״בזמן זה אני גם חושבת על כל אלה שחייהם הושפעו בגלל מחלת הסרטן. לכל מי שנאבק במחלה, בכל צורה שהיא, בבקשה אל תאבדו תקווה או אמונה. אתם לא לבד״.

ארמון בקינגהאם מוסר גם כן הערב את הדברים הללו: ״הוד מלכותו מאוד גאה בקת׳רין על האומץ שלה לדבר כפי שדיברה. בעקבות זמנם המשותף בבית החולים, הוד מעלתו נותר בקשר קרוב עם כלתו האהובה בשבועות האחרונים. המלך צ׳ארלס ואשתו קמילה ימשיכו להפגין תמיכה ואהבה כלפי כל המשפחה בעת קשה זו״. 

הנסיך וויליאם, קייט מידלטון, המלך צ'ארלס, המלכה קמילה (צילום: 	Samir Hussein, getty images)

צילום:
Samir Hussein, getty images
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *