אוחנה ליועמ”שית: ח”כ קריב הדליף חומר מסווג, דרושה חקירהפרסום ראשון: יושב ראש הכנסת, אמיר אוחנה, פנה ליועצת המשפטית לממשלה בבקשה שתאפשר לפתוח בחקירה פלילית נגד חבר הכנסת גלעד קריב. החשד, לטענתו של אוחנה: קריב הדליף לכאורה לעיתונאי חומר מדיון מסווג בוועדת חוץ וביטחון – חודשים לפני ה-7.10, כך דיווחנו הערב (שלישי) ב”מהדורה המרכזית”.

מדובר בדיון שהתקיים ב-13 ביוני 2023, שבו נתן ראש הממשלה נתניהו סקירה ביטחונית לחברי הוועדה. הדיון הוגדר מסווג וחברי הכנסת נדרשו להיכנס אליו בלי טלפונים. ציטוטים מתוך דבריו של ראש הממשלה הופיעו בחודש דצמבר בכתבה שפורסמה בעיתון.


אמיר אוחנה, גלעד קריב (צילום: ערוץ הכנסת)

אמיר אוחנה, גלעד קריב | צילום:
ערוץ הכנסת


יו”ר הכנסת פנה לקצין הכנסת כדי שזה יבדוק את מקור ההדלפה. קצין הכנסת מינה קצין בודק ממשמר הכנסת, שגבה עדויות מעובדי הוועדה ואסף תיעוד ממצלמות האבטחה. על פי הדוח שהגיש, מי שהדליף לכאורה הוא חבר הכנסת קריב – בין היתר על רקע העובדה שהוא הח”כ היחיד שביקש לקבל לידיו את פרוטוקול הדיון.

גלי בהרב מיארה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

גלי בהרב-מיארה, היועצת המשפטית לממשלה | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


הפרוטוקול נמסר לקריב כשהוא “נקי”, אולם כשהוחזר לוועדה היו בדוח מרקורים וסימונים שתואמים את הציטוטים שהופיעו בפרסום. על רקע זה פנה אוחנה לבהרב-מיארה.


אוחנה ובהרב-מיארה סירבו להגיב לידיעה.

תגובת חבר הכנסת קריב: ״כל בדיקה בהקשר לדליפת מידע מקבינט המלחמה, קבינט מורחב, דיוני הממשלה וועדות הכנסת היא מבורכת וראויה. ככל שמדובר בבדיקה פוליטית, באכיפה בררנית או בבדיקה שמטרתה להטיל אימה על חברי כנסת, הרי שזו תיתקל בחומת הפלדה של הדמוקרטיה.

“בכוונתי לפנות ליועצת המשפטית לממשלה בבקשה לפתוח בבדיקה מיידית של ההדלפות מקבינט המלחמה אודות תכניות תקיפה בלבנון ובעזה אשר סיכנו את לוחמי צהל, במקביל לבדיקה הנוגעת לועדת חוץ ובטחון. במידת הצורך תוגש עתירה לבגצ להורות לשירות הבטחון הכללי לחקור את ההדלפות המסכנות את חיי החיילים”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *