אולי רגע השיא בקריירה של האלר. מרגש

נבחרת חוף השנהב היא אחד הסיפורים הבולטים ביותר בכדורגל העולמי. הפילים פיטרו את מאמנם הקבוע במהלך אליפות אפריקה הביתית, ובכל זאת עלו אמש (רביעי) לגמר אחרי 0:1 על הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו.

אמרסה פיי, מאמן חוף הנהב, למעשה מאמן בפעם הראשונה בנבחרת כדורגל בוגרים אחרי שנים בנבחרות הצעירות של המדינה. הוא החליף את ז`אן לואיס גאסה שפוטר באמצע הטורניר, הוביל את נבחרתו לניצחונות על סנגל בפנדלים, על מאלי ועל הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו וכעת יכול להעניק לה זכייה שנייה באליפות אפריקה מאז 1962.

“פיי מאמין בשחקנים הצעירים של חוף השנהב והם מחזירים בגדול. מגיע לו הרבה קרדיט”, טען העיתונאי אושר קומיגשה. “צריך להצדיע לו”, טען סאדיק אדאמס בעל מיליון העוקבים. “יש כישרון מקומי, חוף השנהב הייתה צריכה להאמין בו מלכתחילה ולא לחפש אלתורים אחרים”, המשיך זאק לוואי מה-BBC.

מעבר לפיי, גיבור המשחק היה סבסטיאן האלר. החלוץ שהחלים מסרטן וחזר למגרשים אמנם עדיין ללא שער בליגה או בליגת האלופות העונה, אבל הבקיע את השער היחיד במשחק, 599 ימים בדיוק לאחר שאובחן כחולה בסרטן.

“סבסטיאן האלר הוא אחד הסיפורים היפים בספורט. הוא עבר כימותרפיה ושנתיים לאחר מכן העלה את נבחרתו לגמר אליפות אפריקה. זה כמו סיפור קולנועי, הוא כמעט ופספס את האליפות בגלל פציעה. ההימור של חוף השנהב השתלם”, נכתב בחשבון “חואז סנטרל”. 

זאת הייתה הפעם הראשונה בה האלר פתח בהרכב של חוף השנהב בטורניר, כאשר הוא נשאר מחוץ לסגל בשל הפציעה בכל המשחקים של שלב הבתים. האלר עלה מהספסל וכבש בפנדלים מול סנגל בשמינית הגמר. האלר, אגב, עלה למגרש כשעל נעליו כתוב “F*uk Cancer”. אותן נעליים הובילו לאחד השערים הגדולים בתולדות חוף השנהב, שתנסה לזכות בראשון באליפות אפריקה מול 60,012 אוהדים במגרשה הביתי.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *