או. ג’יי. סימפסון מת בגיל 76או. ג’יי. סימפסון, כוכב הפוטבול והקולנוע לשעבר שזוכה בעבר מרצח גרושתו ובן זוגה, הלך היום (חמישי) לעולמו בגיל 76 אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן – כך הודיעה משפחתו ברשת X. “אבינו, אורנת’ל ג’יימס סימפסון, נכנע לאחר קרב עם מחלקת הסרטן”, נכתב בהודעת המשפחה. “משפחתו שהתה לצידו בזמן מותו, ואנו מבקשים לכבד את הפרטיות שלנו בשעה זו”.

במאי 2023, פרסם סימפסון סרטון ב-X, אז טוויטר, וחשף כי לאחרונה “חלה בסרטן” ו”היה עליו לעשות את כל עניין הכימותרפיה”. הוא הוסיף אז כי “זה נראה כאילו ניצחתי את זה”. סימפסון לא ציין את סוג הסרטן שבו חלה.


ניקול בראון סימפסון, או ג'יי סימפסון, 1994 (צילום: Vinnie Zuffante/Archive Photos, Getty Images)

או ג’יי סימפסון וגרושתו ניקול בראון ב-1994 | צילום:
Vinnie Zuffante/Archive Photos, Getty Images


בפברואר 2024, תחנת טלוויזיה בלאס וגאס דיווחה שסימפסון, אז בן 76, שוב עובר טיפול בסרטן לא מוגדר. סימפסון עצמו פרסם סרטון ב-X באותו יום, והכחיש את השמועות שהוא מטופל בהוספיס, למרות שלא אישר או הכחיש את הדיווחים שהוא חולה. יומיים לאחר מכן, בסרטון וידאו נוסף ב-X, סימפסון הודה לאותם אנשים שלדבריו פנו אליו, והוסיף: “הבריאות שלי טובה. זאת אומרת, ברור שאני מתמודד עם כמה בעיות אבל אני חושב שבדיוק סיימתי עם זה”.

אורנת’ל ג’יימס “או. ג’יי.” סימפסון, המכונה “המיץ” (The Juice), נודע בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת כשחקן פוטבול מחונן. הוא קבע שיא מכללות ביארדים ואף נכנס להיכל התהילה של המכללות. לליגת הבוגרים הוא נכנס כבחירה הראשונה בדראפט והיה לשחקן הראשון שרץ יותר מ-2,000 יארד בעונה. הוא נכנס להיכל התהילה גם של הפוטבול המקצועני.

ה"וידוי" של או ג'יי סימפסון? (צילום: רויטרס)

צילום:
רויטרס


לאחר פרישתו פנה לקריירת משחק וגם שם הצליח, בעיקר בסדרה “שורשים” ובטרילוגיה הקולנועית “האקדח מת מצחוק”. הוא המשיך גם לקריירת פרשנות בפוטבול.

אלא שהכל השתנה ב-1994, אז נמצאו גרושתו ניקול בראון ובן זוגה רון גולדמן מחוץ לדירתה. לאחר מרדף שהועבר בטלוויזיה בשידור חי, נעצר סימפסון בחשד לרצח. המשפט שלו הפך לאחד המתוקשרים והחשובים בהיסטוריה, כשבצעד מכוון מצד עורך דינו הפך למאבק בין שחורים ללבנים באמריקה.

_OBJ

במעמד מתן גזר הדין, שבו צפתה בשידור חי כמחצית מאוכלוסית ארה”ב, מצא חבר השופטים את סימפסון זכאי בשתי הרציחות. כשנה לאחר מכן, נמצא סימספון אשם בבית משפט אזרחי ונדרש לשלם פיצויים של מיליונים, אותם לא שילם מעולם בשל פירצה בחוק שמצא בקליפורניה.

בספטמבר 2007 נעצר סימפסון בחשד שהוא וקבוצת אנשים נוספת נכנסו לחדר במלון בלאס וגאס, ושדדו באיומי נשק חם מזכרות ספורט שהוחרמו ממנו בעבר בשל חובות. סימפסון טען כי המזכרות עדיין שייכות לו. הוא הועמד לדין ובאוקטובר 2008 נמצא אשם בשורת עבירות חמורות. ב-5 בדצמבר 2008 נידון ל-33 שנות מאסר בפועל בגין שוד וניסיון חטיפה. השופטת אמרה שסימפסון נהג ביהירות ובטיפשות. הוא שוחרר בתנאים מגבילים לאחר תשע שנים, ובדצמבר 2021 בוטלו כל ההגבלות שהוטלו עליו והוא חזר להיות אדם חופשי.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *