איש הטלוויזיה עוזי פלד, מייסד טלעד, הלך לעולמו בגיל 86עוזי פלד, מייסד “טלעד”, הלך לעולמו בגיל 86. פלד כיהן כעורך הראשי והמנכ”ל של טלעד מ-1993, כשהוקם ערוץ 2, ועד 2005. הלווייתו תתקיים מחר (ראשון) ב-15:00 בבית העלמין מנוחה נכונה בכפר סבא. עוזי ז”ל הוא אביו של אייל פלד, שהגיש את התוכנית “מסע עולמי”.

עוזי פלד נולד בתל אביב בשנת 1937. הוא למד כלכלה, משפטים וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת בריינדס בארצות הברית. פלד שימש בין השנים 1965 ל-1966 כחבר-מחקר במרכז לנושאים בין-לאומיים של אוניברסיטת הרווארד. שנה לאחר מכן ועד שנת 1969 הוא שימש כסמנכ”ל וסגן ראש צוות ההקמה של הטלוויזיה הישראלית. 


בשנת 2006 זכה פלד בפרס מפעל חיים מטעם האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה, וכמו כן היה יקיר המדיה של איגוד המפרסמים הישראלי באותה השנה. הוא שימש כיו”ר וחבר דירקטוריון בשורת חוברות מסחריות וציבוריות, ביניהן: יו”ר המועצה הציבורית של מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, ויושב ראש סינמטק הרצליה. 

בתוך כמה שנים הפכה החברה הקטנה שהחלה בשם “עידן”, שפלד היה מבעליה, לחברת הפקות מובילה שיצרה כמה מהקלאסיקות של ימיו הראשונים של ערוץ 2 כמו “החמישייה הקאמרית”, “פלורנטין”, “קומדי סטור”, “החרצופים” ו”עובדה”.

“היה ברור לנו שאנחנו צריכים לעשות מהפכה”, אמר פלד בריאיון בעבר, בהתייחסו לשידורים שפתחו את ערוץ 2. “ערוץ 2 הביא מחשבה חדשה, אמירה חדשה, לא לדבר רק במילים גבוהות שערוץ 1 לימד אותנו לאורך השנים, אלא תוכניות חדשות, עברית בלבד וזה הדבר הגדול”. 

אבי ניר, מנכ”ל קשת, ספד לפלד: “עוזי פלד. הייתי אומנם בצד השני של הרחוב ובעיר אחרת, אבל גם מרחוק ניתן היה לראות בבירור את שיעור הקומה ולהעריך את אישיותו וחזונו של עוזי פלד, את דרכו הייחודית ותרומתו לטלוויזיה הישראלית ולתרבות הישראלית. עוזי היה איש טלוויזיה אמיץ ומקורי עם בחירות והחלטות אנושיות ותוכניות בתחומי האקטואליה, הבידור והדרמה, שהיו נועזות בזמנו והותירו את חותמן ממש עד עצם היום הזה. על כך כולנו צריכים להיות אסירי תודה לאיש הגבוה עם המשקפיים מירושלים. יהי זכרו ברוך”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *