אלמוג כהן התחיל לעבוד: כך נסגר מינוי ברק יצחקי לבית”ר ירושלים

ברק יצחקי חוזר לבית”ר ירושלים. מי שכונה בעבר “הילד מאשקלון” ישוב למועדון בו פרח כשחקן, אך הפעם בתור מאמן קבוע בפעם הראשונה בקריירה. אז מה הוביל לחזרה של יצחקי למועדון מהבירה דווקא בסיטואציה הכל כך מורכבת? הפרטים מאחורי הקלעים נחשפים כעת.

בעקבות המצב אליו נקלעה הקבוצה לאחר ההפסד לבני סכנין, ברק אברמוב פנה לאלמוג כהן, המנהל המקצועי היוצא של מכבי נתניה ומי שהיה אמור להתמנות למנהלה המקצועי של בית”ר ירושלים בעונה הבאה, וביקש ממנו להתחיל את התפקיד מיידית בגלל המשבר הגדול. כהן, בתגובה, טען שהתנאי שלו הוא המנדט בבחירת המאמן. “זו החלטה שלי”, הוא אמר לבעלי בית”ר ירושלים – וכך היה. 

מבחינת כהן, המאמן היחיד שעמד על הפרק היה ברק יצחקי. למעשה, גם אם היה מקבל תפקיד בקבוצה הנוער של מכבי ת”א, מינוי שאכן היה על הפרק, כהן היה דוחף למינויו של יצחקי לתפקיד במועדון. במידה שהמו”מ לא היה צולח, האופציה השנייה של המנהל המקצועי החדש הייתה אופיר חיים. 

אבל המו”מ צלח, ודי מהר אם לומר את האמת. כהן ויצחקי שוחחו אתמול בלילה וכבר אז התקבל האישור הראשוני, כאשר בין הצדדים סוכם שמשך החוזה יהיה לשנתיים וחצי – דבר שמראה על האמון של כהן ביצחקי. 

הבוקר ישבו הצדדים פעם נוספת, אז התקבלה ההחלטה שגל כהן, המאמן הנוכחי של בית”ר ירושלים, יעזוב. הסיבה: כהן רוצה לטהר את האווירה ולהקיף את עצמו באנשים שלו – כאשר השריד היחיד יהיה משה אוחיון, שיישאר כעוזר מאמן. 

כעת, כהן ויצחקי יצטרכו לעבור לשלב המעשים. כהן מאמין שהמאמן הנכנס יוכל לשנות את המצב המנטלי של השחקנים, הן בחדר ההלבשה והן במגרש עצמו, ויהפוך אותם ל”יותר רעים”. הוא אמנם לא מגיע כמאמן עם ניסיון על הקווים, אבל בבית”ר מאמינים שהחודשים שהעביר על הקווים במכבי ת”א מאוד יעזרו לו להוציא את הקבוצה לדרך חדשה. 

וגם על היום שאחרי מאבקי ההישרדות כבר חושבים בבית”ר ירושלים. אם הקבוצה תישאר בליגה, בשנה הבאה צפויים שינויים קיצוניים בסגל השחקנים. רוב הזרים, למעט איסמעילה סורו, יעזבו – כמו גם לא מעט ישראלים. במקומם, בית”ר צפויה להחתים שחקנים צעירים יותר עם פוטנציאל צמיחה גבוה.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *