אשת העסקים, התחקיר והטענה: קרובי משפחתי חטופיםמנכ”לית פאפאיה גלובל, עינת גז, בלמה תחקיר עיתונאי נגדה במגזין הכלכלי הבין-לאומי הנחשב “ביזנס אינסיידר” וכתבה למגזין: “קרובי משפחתי חטופים בעזה ואסור ששמי יוזכר, שמא ייפגעו”. אלא שהממונה על החטופים, גל הירש, המל”ל וגופי הביטחון טוענים: “לא מכירים קשר שלה לחטוף ואיננו נותנים הנחיות כאלו”. למרות המייל: גז התראיינה מאז בשורת כלי תקשורת בארץ ובעולם.

לפני כשלושה חודשים, בסוף אוקטובר, פונה ה”ביזנס אינסיידר” לגז בבקשה לתגובה לקראת כתבה שלילית שהוא עומד לפרסם עליה, ועל החברה. ואז מתחוללת תפנית: גז שולחת לכתב דוא”ל שבו נכתב: “יש לי קרובי משפחה שכעת אושר כי חטופים בעזה. ההנחיות מגופי הביטחון בממשלת ישראל הם למנוע כל פרסום לגביי. אני אדם עם פרופיל ציבורי גבוה, וכל מי שיחבר את הנקודות ביני ובין החטופים יסכן את סיכויים לחזור הביתה במהרה. בבקשה תימנע מלהזכיר את שמי”.

מיותר לציין שהכתבה נוגעת לעניין עסקי, ואינה נוגעת במלחמה, אבל במערכת המגזין כמובן לא לוקחים סיכון ונמנעים מלפרסם על גז. להפתעתם, גז עצמה לא מיישמת את ההמלצה שלטענתה קיבלה מגורמי הביטחון. שבוע קודם היא מתראיינת בערוץ 13 לרביב דרוקר, אחר כך בפודקאסט של 48 דקות היא מתראיינת בהרחבה, לרבות התייחסות למלחמה. השיא הוא כאשר גז מעניקה ציטוט לעיתונות הזרה בנוגע לאירוע עם הפרופיל הציבורי הגבוה ביותר באמריקה: פרסומת של פפאיה גלובל במהלך הסופרבול.

פנינו לעינת גז ושאלנו: מיהם קרובי משפחתך בעזה, ומי גורם הביטחון שנתן לך את ההנחיה לא להופיע בתקשורת. כמובן שהתחייבנו שבמידה שהיא תמסור זאת אנחנו לא נפרסם דבר, כדי לא לפגוע בחטופים אם ישנם. גז סירבה שוב ושוב לנקוב בשמות החטוף לכאורה והבכיר במערכת הביטחון לכאורה.

לא הסתפקנו בזה, פנינו גם למטה של גל הירש, גם למל”ל, גם לאגף בצה”ל שמרכז זאת, גם לשב”כ וגם למשרד ראש הממשלה שממונה כזכור על המוסד. התגובה של כולם: “לא עמדנו בקשר עם גז, לא מוכר לנו שמה בהקשר של החטופים לא נתנו לה הנחיה כזו ואיננו נותנים הנחיה כזו”.

עינת גז מסרה בתגובה:”האזכור המדובר הינו מסוף אוקטובר והסיפור שמובא כאן אינו אמת. כולי תקווה שהחטופים יחזרו במהרה ושאר הפרטים יתבהרו בעיתם”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *