באיירן מינכן בנפילה חופשית. שכחה איך לנצח

באיירן מינכן כנראה לא ציפתה שזה יקרה. החבורה של תומאס טוכל התייצבה אמש (רביעי) באולימפיקו למשחק הראשון נגד לאציו בשמינית גמר ליגת האלופות, ויצאה ממנו המומה לאחר הפסד 1:0 שמסבך אותה מאוד. מדובר בהפסד השני ברציפות של הקבוצה, לאחר שהובסה 3:0 על ידי באייר לברקוזן בליגה.

תומאס טוכל דיבר בסיום, ואמר: “אנחנו מתוסכלים ועצבניים על ההפסד הזה. אני חושב שהפסדנו את המשחק הזה, אני לא בטוח שלאציו ניצחו אותו. אני לא בטוח למה הפסדנו במחצית השנייה אבל זה מה שקרה. אני לא יודע להסביר את זה בגלל שאמרתי לקבוצה לשמור על האינטנסיביות ולהיות אמיצים יותר. האם אני מודאג מהמעמד שלי? לא”.

במקביל, כריסטוף פרויד, המנהל המקצועי, דיבר בנושא של המאמן ואמר: “כמובן שהוא נאבק במה שקורה, קשה לכולנו. המטרה היא להלחם יחד איתו ולצאת מזה. כולנו באותה סירה”.

בסיום, גם תומאס מולר ניסה להסביר את שקרה: “לפי דעתי הגבנו להפסד ללברקוזן במחצית הראשונה. אין ספק שהיינו צריכים לעלות ליתרון במחצית הראשונה. לפני שמדברים על התוצאה, צריך לדבר על הגישה. בכל הקשור לייצור הזדמנויות של לאציו בקושי נתנו להם משהו, אבל החטאנו בעצמינו. היו לנו שלוש הזדמנויות ברורות לשער. חייבים לנצל הזדמנויות כשמשחקים בליגת האלופות במשחק חוץ”.

“גם טוכל יודע, זו אזעקה אמיתית ונורה אדומה שמהבהבת”, נכתב ב-BILD, “הביקורת עליו כעת רק תלך ותגבר, כשהפעם הוא ראה את הקבוצה שלו מבצעת נפילה חופשית נגד לאציו. פתאום זה נראה שהקבוצה הזאת כבר לא יכולה לנצח. השחקנים של טוכל נלחמו, אבל נראה שהם היו לחוצים ולא הצליחו לפרוץ את החומה של לאציו”.

החיצים מופנים כלפי המאמן על הקווים, ולא סתם. טוכל הפסיד כבר 10 פעמים מתוך 43 משחקיו הרשמיים בקבוצה כאשר רק לשם השוואה ליוליאן נגלסמן, המאמן הקודם של הקבוצה, לקחו 84 משחקים לרשום 10 הפסדים. כעת, זה היה ההפסד הראשון של באיירן במפגש הראשון בשמינית גמר הצ`מפיונס מזה 11 עונות. בנוסף, זו הפעם הראשונה מזה 13 שנים שבאיירן מפסידה לקבוצה איטלקית.

במשך כל המשחק באיירן לא שלחה בעיטה אחת למסגרת, זאת כאשר איימה סך הכל 17 פעמים – מדובר במספר הבעיטות הגדול ביותר ללא איום למסגרת בליגת האלופות מאז 2003/2004, אז החל איסוף הנתונים הזה. אגב, בהפסד ללברקוזן באיירן שלחה בעיטה אחת בלבד למסגרת.

אם כל זה לא מספיק, לבאיירן יש גם סיבה לדאגה בכל הקשור ליוזועה קימיך שנפצע במהלך המשחק ונראה סובל מפגיעה בקרסול שלו. באיירן תקווה כמובן שלא מדובר בפגיעה חמורה.

ובזמן שצד אחד כואב, הצד השני חוגג. “צ`ירו אימובילה מגשים את החלום של לאציו”, התלהבו ב`גאזטה` האיטלקי, “הקפטן סחב את החבורה של מאוריציו סארי קדימה ובאופן מפתיע הוביל לניצחון יוקרתי. זה היה מבחן גדול שעבר בהצלחה. לאציו העלתה חומה בלתי עבירה”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *