בגלל טענה להטרדה מינית של רמי הויברגר: ההצגה “מבצע סבתא” בוטלהחשיפה – בגלל טענה להטרדה מינית, ההצגה בוטלה ברגע האחרון: בחודש דצמבר נודע כי סרט הפולחן “מבצע סבתא” מחודש להצגה מבית התיאטרון העברי, בכיכובו ובבימויו של רמי הויברגר. אלא שהיום (ראשון) נודע ל-mako כי ההצגה בוטלה, לאחר שכבר התקיימה חזרה גנרלית ביום חמישי האחרון ומועדים נקבעו להופעות נוספות, וזאת בגלל טענה להטרדה מינית של הויברגר כלפי שחקנית בקאסט. הויברגר אמר כלפי אותה שחקנית, כשהם על הבמה ומול קהל בחזרה הגנרלית: “אם לא נכנס הקיו, אני אונס את השחקנית”.

מייסד ומנהל התיאטרון העברי גדי צדקה מסר ל-mako: “התיאטרון רואה בחומרה כל אמירה סקסיסטית כלפי כל יוצר ויוצרת, או שחקן ושחקנית, ובכלל כלפי כל אדם. המשפט נאמר והדהד באוזניהם של 250 איש שנכחו באולם, הדבר גרם להלם. למחרת קיבלנו פניות מהקהל ששאל האם הטקסט הוא חלק מההצגה והבהרתי שלא הייתי מאשר טקסט כזה לעולם”. לפי גורמים בהפקה, לתקרית בחזרה הגנרלית קדמה התנהגות בלתי הולמת של הויברגר במהלך העבודה על ההצגה.


המודעה של ההצגה "מבצע סבתא" בתיאטרון העברי (צילום: ליאור דנציג)

המודעה של ההצגה “מבצע סבתא” בתיאטרון העברי | צילום:
ליאור דנציג


רמי הויברגר ביקש שלא להגיב.

ב-2007, נחקר הויברגר בחשד שביצע מעשים מגונים במאפרת שעבדה עמו. המאפרת טענה שבזמן שעישנה עם הויברגר ג’וינט, הוא הכניס את ידו מתחת לחולצתה, ליטף את החזה שלה וצבט את פטמתה. אחר כך לטענתה, שם את ידו בין רגליה וליטף את איבר מינה. הויברגר הכחיש בחקירתו את טענותיה של האישה, אך אישר שנכח על סט הצילומים באותו הזמן. התיק נסגר מחוסר אשמה. 

הסרט “מבצע סבתא”, שנכתב ובוים על ידי דרור שאול, יצא לפני 25 שנה והפך עם השנים לסרט פולחן. בגרסה הבימתית הוחלט בתיאטרון העברי לקחת את הויברגר לכיסא הבמאי, ובאופן מפתיע להחזיר אותו גם לתפקידו מהסרט של אלון שגיב, הלוא הוא “קרמבו”. אל הויברגר הצטרף מהקאסט המקורי גם העיתונאי צח שפיצן, שמגלם את אחיו הצעיר של אלון, עידן. 

ההצגה “מבצע סבתא” כבר הייתה אמורה להתחיל לרוץ ברחבי הארץ החל מסוף השבוע האחרון, והופעות נקבעו לחודשים מרץ ואפריל. 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *