בכיר הזרוע הצבאית של חמאס נלכד במבצע של צה”ל בבית החולים?ראש אגף המבצעים של חמאס נלכד בשיפא? בהצהרה לתקשורת שמסר דובר צה”ל, תא”ל דניאל הגרי הוא ציין כי “במהלך הסריקות נתקלנו במחבלים, ביניהם בכירים וחשובים מאוד שאת זהותם אני לא יכול לפרסם משום שהם מחזיקים במודיעין משמעותי”, ובמקביל הציג תמונה של חלק מהשבויים ושם ניתן לראות את ראאד סעד, אחד מעשרת המבוקשים הבכירים ביותר ברצועה. בשב”כ הכחישו את דבר חיסולו של בכיר חמאס, והיום דובר צה”ל פרסם הודעה הבהרה כי “בשל טעות אנוש, נמצאות מספר תמונות בגרפיקה של מחבלים שטרם נתפסו אך נמצאים לפי המידע במרחב בית החולים”.

בניגוד לרוב המבוקשים שנתפסו עד היום בעזה, תמונתו של ראאד סעד נמצאת גם בחפיסת הקלפים של בכירי חמאס שחולקו ללוחמי צה”ל ולמעשה הוא נחשב למבוקש השישי בדרוג הבכירים, ואם נקביל את זה לדרגות בצה”ל, מדובר באדם שדרגתו מקבילה לאלוף והוא מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס שתועד בעבר לצד דמויות כמו איסמעיל הנייה.


המחבלים שנעצרו בשיפא (צילום: mako)

צילום:
mako


מי שמכונה “אבו מועז” מחזיק מתוקף תפקידו במידע מודיעיני רב, “אוצר מודיעיני” כפי שטוענים בצה”ל. הוא מכיר היטב את תשתית במנהרות, המערך הרקטי ומקומות מסתור שנבנו לאמל”ח ובכירים בחמאס. כבר למעלה משלושה עשורים שהוא פעיל בזרוע הצבאית של חמאס, במהלך שנת 2005 הוא מונה למפקד חטיבת העיר עזה. סעד היה מהיוזמים של הקמת האקדמיה הצבאית של חמאס, וגייס לצורך כך את דיראר אבו סיסי שנלכד על ידי ישראל ונמצא בכלא. כיום הוא משמש בתור “ראש אגף המבצעים” ואחד מחברי המועצה הצבאית. במסגרת תפקידיו בארגון הטרור הוא גם אחראי על “הפעולות המיוחדות”, והיה משותפי הסוד והמתכננים של מתקפת שבעה באוקטובר.

העובדה שדמות כל כך בכירה עשויה להיתפס בחיים ולהילקח לחקירה בישראל, תספק לישראל מידע מודעיני רב, ולצד החיסול של מרוואן עיסא בתקיפה של חיל האוויר, יהיה מדובר במכה מורלית קשה לחמאס. המבצע בבית החולים נחשב לאחד מהמוצלחים והיצירתיים של צה”ל במלחמה כאשר על פי הערכה והרמזים של תא”ל הגרי נתפסו שם עוד בכירים של חמאס וגא”פ, יחד עם עוד למעלה מ-600 מחבלים שהסתתרו בבית החולים. עד כה, כוחות הצבא הצליחו לחסל למעלה מ-150 מחבלים במרחב בית החולים.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *