גלעד קריב: המהפכה המשטרתית מצליחה לבן גביר


669


ח”כ גלעד קריב במתקפה נגד השר לביטחון לאומי: “עסוק בהשתלטות עוינת על המשטרה – כל אחד צריך להיות מודאג” • על ההפגנה שבה נכח: “חווינו אלימות”

חבר הכנסת הרב גלעד קריב (העבודה) שוחח עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm ושיתף כי נכח אמש (ש’) בהפגנות בתל אביב לטובת החזרת החטופים ונגד הממשלה. מחאה שבה נעצרו שבעה מפגינים.

בפתח השיחה תיאר חבר הכנסת את השלשלות האירועים. “אני הגעתי אתמול לקפלן, זה הגיע לאיזשהו שיא. אנחנו הגענו אתמול ולצערי חווינו את האלימות הזו על גופנו. דחיפה מאוד אלימה של שוטר שידע שאני חבר כנסת, אני אמרתי לו. לאחר מכן ניסיון שלו לחסום את דרכי בניגוד לחסינות, אבל הכי חמור שבלילה המשטרה, במקום להוציא תגובה שהיא בודקת את הטענות, באמצע הלילה המשטרה מוציאה הודעה שאני הפעלתי אלימות על השוטר. אני לא יודע מה יותר גרוע, שוטר אלים או משטרה שמשקרת לציבור”.

“אני חושב שהמשטרה צריכה לאפשר לאזרחים למחות, והמשטרה גם צריכה להיות סובלנית כלפי אירועים שיש בהם לפעמים גם מעבר קצת של הקו האדום. הסיטואציה בכרם שלום, ואני בעד לאפשר, יש הבדל בין מחאה גם אם היא מאוד מאוד עוצמתית לבין ניסיון מתמשך לשבש פעולה שהממשלה החליטה עליה”, טען והוסיף: “רפורמה משפטית דורשת חקיקה, בניגוד למצב מלחמה שאותו מנהלת הממשלה. הרפורמה המשפטית טוב שהיא נחסמה, אוי ואבוי למדינת ישראל אם אותה מהפכה משפטית הייתה עוברת”.

ח”כ קריב המשיך והבהיר כי “אז זה חד משמעית הייתה זכות המחאה, יש רגע שבו ממשלה צריכה לבצע את המדיניות שלה בזמן מלחמה – וגם אז אי אפשר לקבל אלימות של שוטרים. אחת הטענות הגדולות שלנו כלפי המשטרה שהיא פועלת בחוסר סמכות. אתמול החרימו ציוד ממפגינים, לפני כמה ימים מנעו מאזרחית להקריא את שמות החטופים”.

“ובואו לא נתעלם מהפיל שבחדר”, התרעם ח”כ קריב. “מינו עבריין כהניסט וגזען לשר המשטרה, האיש הזה עסוק בהשתלטות עוינת על משטרת ישראל, הוא מצליח כרגע. המהפכה המשטרתית מצליחה לבן גביר, וכל אחד מאיתנו צריך להיות מודאג מזה, בין אם אנחנו אנשי ימין ובין אם אנשי שמאל”.

עריכה: שני רומנו


11/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm

גלעד קריב

גלעד קריב &nbsp|  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *