גם ב-2024: ברצלונה עדיין משלמת שכר לליאו מסי

למרות שנפרדה מלא מעט כוכבים בשנים האחרונות, ברצלונה עדיין ממשיכה לשלם סכום עתק של 505 מיליון יורו בעונה כשכר שחקנים, הכי גבוה באירופה אחרי פריז סן ז`רמן שבמקום הראשון, אז מה ההסבר לכך?

כדי להבין אותה, צריך לחזור ארבע שנים אחורה למגפת הקורונה, שפגעה במצבה הכלכלי הרעוע גם כך של ברצלונה. הדבר הוביל את המועדון לדחות תשלום משכורות של לא מעט שחקנים, שאותם הוא ממשיך לשלם עד היום.

מדובר בשמות שרבים מהם כבר לא במועדון כמו ליאו מסי, ג`ורדי אלבה, סרחיו בוסקטס וגם פרנקי דה יונג, שזעם אתמול על הדיווחים ששכרו במועדון עומד על 40 מיליון יורו. הדבר תקף גם למחלקת הכדורסל של בארסה, שם ניתן למצוא את ניקולה מירוטיץ` שכיום משחק כבר במילאנו.

אותן דחיות מקשות על ברצלונה לצאת מהבוץ גם כיום, ותקרת השכר של המועדון בלה ליגה ירדה מ-656 מיליון יורו ל-270 מיליון יורו ב-2023, והיא מדורגת שלישת בליגה אחרי ריאל מדריד ריאל מדריד (727 מיליון יורו) ואתלטיקו דה מדריד (303 מיליון יורו).

בנוסף, בארסה ממתינה גם להכנסה מהמכירה של 49% מבארסה סטודיו לקרן גרמנית, וכיסוי החוב ועמידה בתקציב השנה יאפשרו לה לחזור לשגרה של 1:1, כלומר, להוציא כסף בהתאם להכנסות, בעוד כיום היא חייבת להכניס כפול מסכום ההוצאות.

במקרה שברצלונה לא תצליח לעמוד בזה, אין ספק שמצפה לה קיץ מאתגר, כשבנוסף לקשיים בהחתמת שחקנים, המועדון יצטרף למכור שחקנים לצד ניסיונות להשיג הכנסות מחסויות וזכויות שידור.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *