דובר צה”ל לשעבר חושף את מה שמסתירים מאיתנו במלחמה בעזהדובר צה”ל לשעבר, תא”ל במיל’ רונן מנליס, התייחס בריאיון לפודקאסט של העיתונאי שאול אמסטרדמסקי בתאגיד למלחמה וחשף לדבריו את מה שמסתירים מאיתנו במלחמה בעזה.

“דבר שלא צריך להיות”: האם אנו עדים למחדל נוסף של מערכת הביטחון?
הלוי בשיפא: “מכוונים לחיסול בכירים, זה יפעל לטובת המו”מ לעסקה”

“אני מרגיש לא בנוח עם מה שקוראים למה שקורה עכשיו בעזה מלחמה. אני חושב שהעובדה שיש מספר חטיבות כל כך נמוכות בתוך שטח רצועת עזה, מרבית השטח הוא ללא צבא ועדין מספרים לך ולי שיש מלחמה היא הטעיה מסוימת של הציבור. גם המושג ‘ניצחון מוחלט’ שנכנס לחיינו הוא הטעיה עוד יותר גדולה של הציבור שאומרים שיום יבוא ויהיה ניצחון מוחלט בעזה – זה שקר מוחלט. אין לישראל אפשרות לעלים את חמאס באופן מוחלט במבצע שנמשך חודשים בודדים. כמות הכוחות לא מתכוונת עם הציפייה הזאת. בשם זה אנחנו לא מחזירים את החטופים ובשם זה אנחנו דורשים להמשיך במלחמה”, אמר. 

צה''ל, אילוסטרציה (צילום:  Chaim Goldberg/Flash90)
צה”ל, אילוסטרציה (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

בתוך כך נמשכת הלחימה ברצועה. צוות קרב של עוצבת הקומנדו, בהכוונת אמ״ן ושב״כ, פעלו בשכונת ׳חמד׳ שבחאן יונס. עד כה, פשטו הלוחמים על כ-100 מבנים, חיסלו עשרות מחבלים, ואיתרו אמצעי לחימה במבנה רבים. הלוחמים פשטו על המבנים השונים, נתקלו במחבלים וחיסלו אותם מטווח קצר. במהלך הלחימה, המחבלים התבצרו חמושים בקומות השונות במגדלים.

אל תגידו לא ידענו – הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *