דוד אדרי, בעלה של “רחל מאופקים”, נפטר בגיל 68יותר מארבעה חודשים חלפו מאז נלקחו דוד אדרי ואשתו רחל כבני ערובה בידי מחבלי חמאס בתוך ביתם באופקים, והיום הלך לעולמו דוד והוא בן 68. השניים היו בני ערובה במשך שעות רבות ב-7 באוקטובר עד שחולצו בידי כוחות צה”ל. הלווייתו תתקיים היום בשעה 20:30 בבית העלמין באופקים. המשפחה תשב שבעה ברחוב ירמיהו 63 בעיר.

רחל מאופקים (צילום: N12)

צילום:
N12


סיפורם של בני הזוג אדרי הפך למעין מיתוס של גבורה ישראלית, בעקבות העובדה שרחל הבינה שעליה לקנות זמן – ו”אירחה” את חמשת המחבלים שפרצו לביתם באופקים. היא אף אפתה להם עוגיות והכינה עבורם ארוחת צהריים, עשתה כל שביכולתה כדי שיישארו היא ודוד בחיים, למשך 19 השעות – עד שלוחמי הימ”מ פרצו לבית וחיסלו את המחבלים. 


ראש עיריית אופקים איציק דנינו ספד לאדרי: “הצטערתי לשמוע על פטירתו של דוד אדרי, מוותיקי העיר אופקים, בעלה של רחל, שבמאורעות 7 באוקטובר הוחזק כבן ערובה יחד איתה בביתם, לאחר שהמחבלים פרצו פנימה. האירוע אומנם הסתיים בשלום ובני הזוג חולצו ממנו חיים, אך משפחתו של דוד מעידה כי האירוע מבחינתו לא הסתיים מעולם. הם הבחינו בחודשים האחרונים בהידרדרות במצבו, ככל הנראה על רקע האירוע הטראומטי שחווה”.


“לצערנו, היום כוחו כבר לא עמד לו והוא הלך לעולמו בגיל 68, כארבעה חודשים לאחר יום הולדתו שחל ב-7 באוקטובר. אנו שולחים חיבוק גדול לבני המשפחה היקרים, לרחל הגיבורה שלנו, ולילדים אביתר, חנית וטל. העיר אופקים כולה שותפה לכאב ולצער שאתם חווים בשעות אלה. שלא תדעו עוד צער. יהי זכרו ברוך”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *