דיווח בבריטניה: נחשפה בטעות זהותו של מפקד 8200לפי דיווח בגרדיאן הבריטי, זהותו של יוסי שריאל, מפקד יחידת המודיעין החשאית נחשפה בשל “טעות מביכה” • בעיתון טענו שהוא פרסם ספר באמזון – שהוביל לחשבון גוגל שנוצר על שמו, ל-ID ייחודי וקישורים למפות ולוחות שנה בחשבון • צה”ל: חשיפת פרטיו האישיים של הקצין הינה תקלה – הנושא ייבדק


יחידת 8200 (צילום: דובר צה"ל)

יחידת 8200, ארכיון | צילום: דובר צה”ל
דיווח: זהותו של יוסי שריאל, מפקד יחידה 8200, יחידת איסוף המודיעין של צה”ל ואחת מהיחידות החשאיות בעולם, נחשפה היום (שישי) בדיווח “גרדיאן”. לפי העיתון הבריטי, מפקד היחידה פרסם באמזון ספר – שאליו צורף חשבונו האישי בגוגל. הכתבה פורסמה באישור הצנזורה.

ב”גרדיאן” טוענים כי שריאל הוא המחבר של הספר The Human Machine Team שפורסם באמזון. הם הסבירו כי בשל “טעות מביכה” הספר הוביל לחשבון Google על שמו של שריאל,”לצד תעודת זהות ייחודית וקישורים למפות ולוחות שנה של החשבון”. בעיתון הסבירו כי הספר עסק בהשפעה של הבינה המלאכותית על מערכת היחסים בין אנשי צבא למכונות.

מדובר צה”ל נמסר כי הספר המדובר פורסם לפני מספר שנים והכתובת שמוזכרת בו אינה משמשת את הקצין באופן אישי ולא נעשה בה שימוש בעבר. עם זאת, חשיפת פרטיו האישיים של הקצין הינה תקלה. הנושא ייבדק כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד.

יחידה 8200 היא יחידת איסוף המודיעין המרכזית של אגף המודיעין של צה”ל – והיא אוספת מודיעין, מנתחת ומעבדת אותו ולבסוף מפיצה אותו לדרג הלוחם ולדרג המדיני. מפקד היחידה הוא קצין בדרגת תת אלוף שזהותו נשארת חסויה במהלך שירותו.

 

 

 

 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *