דיווח: חוסלו שלושת בניו של מנהיג חמאס איסמעיל הנייהדובר צה”ל אישר הערב (רביעי) את חיסולם של שלושה מבניו של ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה. על פי דובר צה”ל, כלי טיס של חיל האוויר תקפו, בהכוונה מודיעינית של אמ”ן ושב”כ, את שלושת הבנים – מפקד חוליה בזרוע הצבאית של חמאס אמיר הנייה, פעיל צבאי בחמאס מוחמד הנייה ופעיל צבאי נוסף בחמאס חאזם הנייה. עוד נמסר כי השלושה היו בדרכם לבצע פעילות טרור במרכז הרצועה.

רשת הטלוויזיה הקטארית אל-ג’זירה דיווחה כי השלושה חוסלו בתקיפה ישראלית במחנה הפליטים שאטי שבמערב העיר עזה. גם שלושה מנכדיו של הנייה נהרגו בתקיפה.

בניו של איסמעיל הנייה שחוסלו

ילדיו של איסמעיל הנייה שחוסלו בעיר עזה


זמן קצר לאחר הדיווחים על התקיפה, עלה הנייה לשידור חי ברשת אל-ג’זירה והצהיר כי הרג בניו לא ישפיע על דרישות חמאס להפסקת אש. “לא ניכנע לסחטנות של ישראל”, אמר. “עמים שנכנעים לא יינצלו. מי שמאמין שפגיעה בבניי תדחוף את חמאס לשנות את עמדתו – הוזה. ישראל מאמינה שבאמצעות פגיעה במשפחות המנהיגים היא תדחוף אותם לוותר על הדרישות של עמנו – הדם הזה רק יגביר את הנחישות שלנו. איומי ישראל לפלוש לרפיח לא מפחידים את עמנו או את ההתנגדות שלנו”.


חיסול בניו של איסמעיל הנייה

תיעוד מזירת החיסול של בניו של הנייה

מפת עזה ומחנה הפליטים שאטי

מפת עזה ומחנה הפליטים שאטי

לפי הדיווחים בעזה, שלושת ילדיו של הנייה שנהרגו בתקיפה הם חאזם, אמיר ומוחמד – ששהו יחד עם ילדיהם ברכב שהותקף מהאוויר. ילדיו עסקו בטרור ובהעברת כספים לרצועת עזה.

בתחילת החודש נעצרה אחותו, צבאח עבד אל סאלם הנייה, בחשד לקיום קשר עם פעילי חמאס והזדהות עם ארגון הטרור תוך ביצוע הסתה ותמיכה למעשי טרור בישראל. כוחות משטרה, יס”מ ומג”ב, יחד עם המערך האווירי של המשטרה, פשטו על מתחם ביתה, במבצע שזכה לשם “זריחה מוקדמת”. במהלך הפשיטה על ביתה, איתרו הכוחות מסמכים, אמצעי מדיה, טלפונים, ממצאים נוספים וראיות הקושרות אותה לביצוע עבירות ביטחוניות חמורות נגד מדינת ישראל.

ההרס במחנה הפליטים שאטי

ההרס במחנה הפליטים שאטי, ארכיון


לוחמי הקומנדו פשטו על מחנה שאטי בצפון הרצועה

לוחמי הקומנדו במחנה הפליטים שאטי, ארכיון


אסמאעיל הנייה (צילום: reuters)

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה | צילום:
reutersמחנה הפליטים שאטי נמצא בצפון רצועת עזה וגובל במזרחו בעיר עזה. למעשה, המחנה נכלל בשטח העיר עזה ונחשב לאחת משכונותיה. במחנה הפליטים רוכזו כוחות רבים של גדודי חמאס, בהם גדוד שאטי, שמילא תפקיד מרכזי במתקפת הפתע ב-7 באוקטובר ונחשב לאחד הגדודים החזקים בעיר עזה. בחודש נובמבר הודיע צה”ל כי הגיע לשליטה מבצעית במחנה הפליטים.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *