דיווח ערבי: סינוואר ברח למצרים; בכירים ישראלים: זה לא…בעיתון הסעודי אילאף דווח הבוקר (שלישי) כי “בידי ישראל יש מידע והערכות שמצביעים על כך שמנהיגי חמאס, כולל יחיא סינוואר ואחיו מוחמד – הצליחו לאחרונה יחד עם אחרים בהנהגת חמאס להימלט דרך המנהרות שבין רפיח לחצי האי סיני לשטח מצרים”. עוד צוין כי “יש חשש בישראל שהם הצליחו להימלט עם חטופים”. לדיווח אין אישור ממקור אחר. גורם ביטחוני הכחיש: “אין מידע כזה בידינו”.

לפני יומיים דיווחנו ב”מהדורה המרכזית” שבדרג הביניים של חמאס גובר השיח על מצבו של יחיא סינוואר מנותק הקשר ועל כך שאולי צריך למצוא לו חלופה. על סמך מודיעין ומסרים שישראל קיבלה מכמה מדינות ידידות ידוע כי מנהיג ארגון הטרור הרצחני לא מתקשר עם פקודיו ולא עם הנהגת חמאס בחו”ל.

כוחות צה”ל הגיעו למקום שבו אותרו ממצאים המעידים על כך שסינוואר שהה בו ככל הנראה כמה ימים קודם לכן, אך לא מצאו סימנים לשהות חטופים באותו אזור. במערכת הביטחון מעריכים כי סינוואר צמצם את מספר האנשים סביבו כדי שהדבר יקל עליו להימלט. מסר דומה ישראל שומעת גם מהמתווכות, שאמרו כי יש עיכוב בתשובת חמאס בגלל בעיות תקשורת עם סינוואר.

לפני שבוע דובר צה”ל דניאל הגרי הציג בתדרוך מיוחד את התיעוד של יחיא סינוואר בתוך מנהרה בח’אן יונס. בסרטון הוא נראה נמלט במנהרה יחד עם אחיו, אשתו ושלושה מילדיו הקטנים.

לדברי הגרי, “המודיעין שאנחנו חושפים יאפשר לנו להגיע לבכירים ולחטופים ואנחנו נחושים להמשיך בכך. הגענו למרבית המתחמים התת-קרקעיים האסטרטגיים של חמאס ונגיע גם לנוספים”. בישראל פענחו את הסרטון, וזיהו את סינוואר בעיקר בזכות אוזניו. עוד ידוע כי לא נראו חטופים לצידו.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *