האחים הפדופילים שוב מעוררים סערה ובהלה באזור – חי פֹּה

(חי פה)האחים הפדופילים אורן ושלומי קורידו, שוב מעוררים סערה ובהלה והפעם בקריית מוצקין, זאת לאחר שהשניים שכרו דירה בקרייה. בעקבות התערבותו של ראש העירייה הנבחר, ציקי אבישר, בוטל הסכם השכירות. כעת נותר לראות איפה הם ינסו להשתכן…

שמם של האחים אורן ושלומי קורידו, לא מפסיק לעלות לכותרות כל פעם מחדש. האחים שהורשעו בעבר בעבירות של פדופיליה, ריצו את עונשם ושוחררו, ונעצרו שוב ושוב שוחררו.

את תחילת זממם ומעשי הפדופיליה הם התחילו באזור שכונת התקווה ובאזור התחנה המרכזית בתל אביב. הם פיתו ילדים באמצעות ממתקים ומשחקי טליוויזיה ומשחק עם גורים וביצעו בהם את זממם.

סירוס כימי

בשנת 2009 השניים פנו לרשויות בבקשה לעבור סירוס כימי שימנע מהם לבצע עבירות, בקשה שהתקבלה לאחר לחצים תקשורתיים וליווי תקשורתי למרות שהלכו וקיבלו זריקה שאמורה לדכא את היצר המיני שלהם ואותה היו אמורים לקבל פעם בחודש תחת פיקוח פסיכיאטרי וחתימה על מסמך להשפעות הלוואי של הטיפול.

בראיונות רבים האחים ציינו שהם חולים והם רוצים להפסיק לפגוע בילדים. מאז בכל פעם שהם מגיעים לשכונה חדשה הדבר מעורר סערה ובהלה ובסוף מגרשים אותם. כששהו בהוסל בשכונת הדר בשנת 2010 הדבר עורר את זעם התושבים ובמיוחד הורים לילדים. בשנת 2012 כשרצו לעבור לשכונת כרמליה בחיפה המעבר עורר את זעם ההורים. בשנת 2015 הוגש נגד השניים כתב אישום ממנו עלו דברים מזעזעים. השניים הואשמו בגין החזקת חומרי תועבה ובהם דמויות של קטינים והפרת צו פיקוח האוסר עליהם להיות בקרבת קטינים.

אורן קורידו, בשונה משלומי קורידו, עבר תהליך של שיקום בנווה מנשה במשך שלוש שנים ועבר טיפול מקיף של סירוס כימי ושיחות עם גורמים מקצועיים.

לעומתו, האח שלומי נשאר בחיפה, ללא פיקוח ושיקום. אורן הצטרף שוב לאחיו ועבר להתגורר בחיפה עם שלומי. האחים נצפו וזוהו לא-פעם במקומות ציבוריים בחיפה, על ידי תושבי העיר, אשר הזעיקו שוטרים.

בשנת 2019 האחים הפדופילים קורידו נעצרו שוב – האחד בחשד לניהול באמצעות רשת טיקטוק קשרים עם קטינים, והשני בחשד שדקר את שכנו. 2 האחים קורידו, שהורשעו בעבר בעבירות מין בקטינים, מפוקחים באופן הדוק על ידי בלשי יחידת צור של שב”ס והמעצר התבצע בעקבות מידע מודיעיני שהגיע ליחידה.

בשנת 2021 כשרצו לעבור שוב לת”א ולשכור דירה בשכונת עזרא, ההורים זעמו והעירייה הוציאה דף הנחיות חירום. היום כאמור רצו השניים לעבור להתגורר בקריית מוצקין. הדבר עורר את זעם ההורים שפנו לראש העיר הנבחר ציקי אבישי.

כתבות נוספות בחי פֹּה – חדשות חיפה:

אחד מהאחים קורידו בטיילת לואי בחיפה – יוני 2021 (צילום: חי פה בשטח)

בפוסט אותו פירסם ברשת החברתית כתב ציקי אבישר – ראש עיריית קריית מוצקין:

קיבלתי פניות תושבים בנוגע למעבר דירה של האחים קורידו לקריית מוצקין.
יצרתי קשר עם בעל הדירה שהודיע לי במפורש, כי אינו מתכוון להמשיך את הסכם השכירות עימם וכי הדירה תפונה לאלתר. עם כניסתי לתפקיד ראש הרשות, שמתי בראש מעייני להגביר את תחושת הביטחון בקרב תושבי העיר. המרחב הציבורי במוצקין יישאר בטוח.

אחד האחים קורידו צולם ברחוב בטשרניחובסקי בכרמל צרפתי בחיפה – 2/6/21 (צילום: חי פה בשטח)

נמצאים בפיקוח

חשוב לציין כי האחים קורידו נמצאים בפיקוח מתמשך. צו הפיקוח על עברייני מין שחל כאמור על האחים קורידו, נועד להגן על הציבור מפני עבירות מין חוזרות. במקרים רבים, עברייני מין חוזרים לבצע את העבירות בהן הורשעו לאחר שחרורם ממאסר. מטרת הצו היא להפחית את הסיכון לכך על-ידי פיקוח ושיקום מתאים לעברייני מין שנמצא כי קיים סיכון כי ישובו לבצע עבירות מין כמו במקרה המדובר.

הצעת חוק להקמת מאגר פדופילים

כזכור בשנה שעברה הגיש ח”כ אלמוג כהן הצעת חוק להקמת מאגר פדופילים עם תמונות ופרטים אישיים שיהיה פתוח לעיון הציבור, בדומה לנהוג בארצות הברית. את הצעת החוק הוא הניח בעקבות אונס הילדה בת ה-10 בנגב אותה ליווה מקרוב עם המשפחה.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *