הותר לפרסום: מת מפצעיו לוחם אגוז רס”ל סיון וויילוויל בן ה-20 מרעננה הוא ההרוג השני בתקרית שבה נהרג גם רס”ל אלון קודריאשוב ז”ל • הוא נפצע באורח קשה מ-RPG ששוגר לעבר כוח של יחידת אגוז, והיום נקבע מותו בבית החולים • באירוע נפצעו עוד 15 לוחמים • “המשפחה החליטה לתרום את האיברים שלו, וביקשה שנגיע להלוויה כמה שיותר אנשים”, אמר חברו הטוב
N12


רס"ל סיון ווייל ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

רס”ל סיון ווייל ז”ל | צילום: דובר צה”ל
דובר צה”ל התיר לפרסום היום (ראשון) את שמו של רס”ל סיון ווייל בן 20, מרעננה, לוחם ביחידת אגוז, עוצבת הקומנדו, נפטר מפצעיו לאחר שנפצע ביום שישי האחרון, בקרב בדרום רצועת עזה. סיון הותיר אחריו זוג הורים, שני אחים ואחות. 

סיוון נפל במהלך קרב בבית החולים נאצר שבח’אן יונס. בנוסף אליו מת באותה תקרית קשה גם לוחם אגוז רס”ל אלון קודריאשוב ז”ל. 16 חיילים נוספים נפצעו בדרגות שונות באירוע, מירי RPG על מבנה בבית החולים. לפני התוצאות הקשות, הלוחמים ביצעו פעילות רחבה במרחב בית החולים – וחיסלו מחבלים רבים.


רס"ל אלון קודריאשוב ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

לוחם אגוז נוסף שנפל באותו אירוע קשה, אלון קודריאשוב ז”ל | צילום:
דובר צה”ל


ראש עיריית רעננה חיים ברוידא ספד לסיון: “רעננּה כואבת ואבלה על נפילתו של בן העיר. סיוון נפצע אנושות ב-29 במרץ, בקרב בדרום עזה והיום מת מפצעיו. סיון הוא בנם של ג’וליאן והלן ווייל. הוא בוגר תיכון מטרווסט. מסע ההלוויה יצא מ”בית יד לבנים” אל בית העלמין הצבאי בשעה 16:30. יהיה זכרו ברוך”. 

תיאו דזיאן, חברו הטוב של סיון, סיפר עליו: “הוא היה החבר הכי טוב שלי. אהבנו לבלות ביחד כשהיינו יוצאים מהצבא. החלום שלו היה להגיע לשרת באגוז. הוא רצה להגיע לאליטה של הקרבי בצבא. הוא היה בחור ביישן וראינו שמאז שהוא הגיע לאגוז הוא נפתח ופרח”. תיאו המשיך וסיפר על כך שסיוון נפצע בח’אן יונס אחרי שלחם שם מעל חודשיים ברצף, שנפצע והחלים וגם ביקש לחזור כמה שיותר מהר לצוות:”הוא לא רצה לנטוש אותם, הוא חזר לעזה בשבת שעברה. הכניסה התעכבה וחשבנו שנוכל לחגוג יחד פורים – בסוף הם נכנסו ואמרתי לו שקטן עליו ונחגוג שהוא יצא”.

לפי תחקיר האירוע, מחבל התקרב למגנן שבו שהו הלוחמים – וביצע ירי RPG לקומה העליונה של המגנן – מה שהוביל לאסון הכבד. כתוצאה מהאירוע, נפלו שני לוחמי אגוז, חמישה נפצעו קשה, חמישה בינוני וחמישה קל. עם התרחשות האירוע, מסוק צבאי וצוות של יחידה 669 הגיעו לזירה והחלו לפנות את הפצועים ולטפל בהם. 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *