החלום שלי הוא לחזור לאנגליה

צ’לסי וליברפול תיפגשנה היום (ראשון, 17:00) בגמר גביע הליגה האנגלי בוומבלי. רגע לפני המשחק, יוסי בניון ששיחק בעבר במדי שתי הקבוצות וכיום משמש כמנהל המקצועי של נבחרת ישראל, התראיין באנגליה והתייחס למגוון נושאים, לעבר בבריטניה, למאמן הבא של האדומים, המשבר של הבלוז, האפשרות שיחזור למדינה וגם המצב בישראל.

“ליברפול הייתה מיוחדת עבורי, שלוש השנים הכי טובות בחיי”, אמר בניון, “נהניתי מאוד באנפילד, יש אנשים טובים והרגשתי שאני במקום הנכון עבורי. המאמן הבא צריך להיות מישהו עם זהות למועדון. הם יכולים להביא מישהו כמו צ’אבי אלונסו או סטיבן ג’רארד. כל אחד מהם יוכל להמשיך את מה שיורגן קלופ בנה והם מכירים את המועדון”.

בניון הוסיף לגבי אלונסו: “הוא חבר טוב שלי ואני יכול להבין למה מדברים עליו כמאמן אפשרי לליברפול. זה לא עבד טוב לג’רארד באסטון וילה, אבל הוא עשה עבודה מצוינת בסקוטלנד וגם לו מגיע צ’אנס לאמן את ליברפול אחרי מה שעשה בקריירה שלו. אם ליברפול תביא את האיש הנכון היא תוכל לבנות על היציבות שהייתה במועדון בתשע השנים האחרונות”.

יוסי בניון במדי ליברפול (רויטרס)יוסי בניון במדי ליברפול (רויטרס)

על צ’לסי אמר הישראלי: “מאז שרומן אברמוביץ’ עזב המועדון במצב קשה מאוד. זה כמו שאתה לוקח את הילדה שלך לחנות הממתקים והיא אומרת לך שהיא רוצה הכל. אתה קונה לה את כל המתוקים, ובסוף היום היא מסיימת עם כאב בטן”.

“זה שיש לך כסף לא אומר שאתה צריך לקנות כל שחקן. הם צריכים לבנות קבוצה וכרגע הם איבדו את הדרך שלהם. צריך להיות קול אחד ברור, צריכים להביא מנהל מקצועי ולסמוך עליו, ואם סומכים עליו אז רק הוא קובע. אם יש יותר מדי דעות – אתה מאבד את הכל”, הוסיף.

“בחודשים הראשונים הם רצו להראות נוכחות בחלון ההעברות. אם ליברפול וריאל מדריד רוצות שחקן, אז אנחנו נציע 120 מיליון ליש”ט. זה לא מביא הצלחה. תראו את ניוקאסל, יש לה כסף, אבל היא לא קונה כל אחד. צ’לסי צריכה לעצור, להירגע מבזבוזי הכסף, ואז אולי יגיע שחקן נכון דווקא ב-15 או 20 מיליון ליש”ט”, הוסיף. 

יוסי בניון בצ'לסי (רויטרס)יוסי בניון בצ’לסי (רויטרס)

על המשחק הקרוב אמר בניון: “הייתי בשני חדרי ההלבשה והעובדה שנשארנו חברים אומרת הרבה. אני משתמש בקשרים האלה, זה חלק מהעבודה וההצלחה. הגשמתי את החלום שלי כשחקן כי לשחק באנגליה היה לא ייאמן. עכשיו החלום שלי הוא לחזור לאנגליה כי שם יש את תרבות הכדורגל הטובה ביותר”.

על המצב במדינה אמר הישראלי: “העבודה שלנו היא לשמח את המדינה אחרי מה שחווינו באוקטובר. קשה מאוד לשחק כשהמדינה במלחמה, קשה להתרכז בכדורגל. במהלך שנותיי כשחקן שיחקתי גם עם מוסלמים ונוצרים וכולם היו חברים טובים. יש לנו מוסלמים בנבחרת ואף אחד לא מרגיש שונה, זו גם הייתה המטרה שלי. ערבים ויהודים ביחד אצלנו בנבחרת, אפשר לבוא לשם ולהתרכז בכדורגל, לא מערבבים פוליטיקה. אם אתה אדם טוב הדת שלך לא משנה”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *