הישראלית טלי גולרגנט תייצג את לוקסמבורג באירוויזיון 2024הזמרת הישראלית טלי גולרגנט ניצחה בקדם האירוויזיון ונבחרה הערב (שבת) לייצג את לוקסמבורג באירוויזיון 2024 שייערך במאי הקרוב במאלמו שבשוודיה. מחבר השופטים קיבלה 94 נקודות ומהקהל בבית 84 נקודות, סך הכל 178. זו הפעם הראשונה שבה לוקסמבורג תיקח חלק באירוויזיון מאז 1993. 

טלי ברגע הזכייה על במת קדם האירוויזיון (צילום: RTL)

טלי ברגע הזכייה על במת קדם האירוויזיון בלוקסמבורג | צילום:
RTL


השיר שאיתו תתחרה טלי בת ה-23 באירוויזיון נקרא Fighter. מי שעומד מאחוריו בין היתר הוא יוצר הלהיט מאירוויזיון 2019 Soldi, דריו פאיני. תחילה רצתה הזמרת הצעירה להתחרות עם שיר שאותו היא כתבה, אבל אחרי שהוא לא עבר את המבחנים, היא שמעה לראשונה את Fighter והתאהבה. “זה היה מאלוהים, זה פשוט שיר מעולה”.  

“השיר מדבר על כוח פנימי שגורם לנו להמשיך הלאה ברגעים קשים”, סיפרה בריאיון ל-N12. “כולם סובלים, לא משנה מה, בני אדם סובלים כל יום, כל אחד בצורה שונה. השיר מדבר על אישה שמשתגעת כי היא לא יודעת לאיזה קול להקשיב – לקול החלש או החזק שלה. הכוח הזה הוא הסיבה שאני נמצאת כאן עכשיו. וכמובן שאני חושבת על אח שלי הלוחם, הפייטר, כשאני שרה אותו. זה ממש קישור למה שקורה ואני חושבת עליו. זה מיקס של כל מה שקורה אצלי ומה שקורה בארץ”. 

לשאלה האם היא מרגישה ישראלית השיבה טלי: “בדוק. קודם כל נולדתי שם, החבר שלי ישראלי, המשפחה שלי בישראל, אח שלי בצבא ונלחם בעזה. אני מרגישה את זה. אני מרגישה את הכאב, אני מרגישה את זה כל יום. זה חלק מאוד גדול מהחיים שלנו. אי אפשר להגיד שעכשיו הכל מדהים וכיף. אני מרגישה לאחרונה עוד יותר ישראלית בגלל מה שקורה. יש לי המון כאב שאני לא בארץ, אני מדברת עם המשפחה שלי כל הזמן”.  


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *