הכי ראויה שיש: לברקוזן זכתה באליפות היסטורית


|
שחקני לברקוזן חוגגים (רויטרס)
שחקני לברקוזן חוגגים (רויטרס)

זהו זה, עכשיו זה רשמי, אחרי שהיה באוויר במשך תקופה ארוכה. באייר לברקוזן זכתה הערב (ראשון) באליפות גרמניה ולראשונה בהיסטוריה של המועדון, שלאורך שנים היה מזוהה תמיד עם הלוזריות, המקום השני, והכמעט. אולם הפעם, עם העונה המטורפת שעשו וטרם נגמרה (גביע ואירופה), אף אחד כבר לא ייקח את זה מצ’אבי אלונסו וחניכיו.

האדומים, שהגיעו למשחק בידיעה שניצחון שווה אליפות חמישה מחזורים לתום העונה, עשו זאת בסטייל גדול עם 0:5 מהדהד על ורדר ברמן החבולה, שנותרה חסרת אונים והיוותה רק תפאורה לחגיגה הצבעונית והמרשימה של האלופה החדשה בבונדסליגה. אחרי 5 פעמים שסיימה רק כסגנית, האלופה הטרייה, שחיכתה 120 שנים מאז הקמת המועדון, הצליחה סוף סוף לשים את ידה על התואר הנוצץ.

גרניט ג'אקה בטירוף (רויטרס)גרניט ג’אקה בטירוף (רויטרס)

11 עונות שהאליפות הלכה כדרך קבע לבאיירן מינכן הגדולה, אבל אז בא צ’אבי אלונסו והצליח להשאיר את הבווארים המעוטרים מאחור, כשהפער אחרי הניצחון הנוכחי עומד על 16 נקודות (!), חמישה מחזורים לתום העונה. וזה ממש לא הכל מבחינתה, האלופה שטרם הפסידה העונה בכל המסגרות (כן, זו לא טעות) עוד רוצה להשלים את העונה הפנומנלית בגמר הגביע ובליגה האירופית, שם היא ברבע הגמר.

זה היה הניצחון השמיני של באייר לברקוזן בכל המסגרות, אך כמובן הגדול ומה שיהיה הזכור מכולם. על הדשא המארחת עשתה ככל העולה על רוחה, וביציעים, עם יותר מ-30 אלף אוהדים נלהבים, נראו לא מעט דמעות של התרגשות. אחרי כל כך הרבה שנים מאכזבות עבורם, בסוף התואר המיוחל הגיע ואת ה-14.4.24 אוהדי באייר לעולם לא יישכחו.

ויקטור בוניפייס חוגג (רויטרס)ויקטור בוניפייס חוגג (רויטרס)

במשחק עצמו, ויקטור בוניפייס פתח את החגיגה עם פנדל מדויק בדקה ה-25, גרניט ג’אקה הכפיל בדקה ה-60 בבעיטה חכמה ברגל שמאל ונתן את האות להוציא את השמפניות. אבל באייר של השנה, שחצתה כבר את רף 70 השערים בליגה ובעיקר הרשימה עם הגנת ברזל (פחות מ-19 שערי חובה), חייבת לעשות את זה עוד יותר גדול ומרשים. ב-0:2, כולם זזו הצידה ואז החל המופע של פלוריאן וירץ, הקשר בן ה-20 שנמצא בעונה אדירה (11 שערים ו-10 בישולים), כיכב עם שלושער ענק (68, 83, 90) בדרך ל-0:5 גדול בסיום ותחילת החגיגות הרשמיות.

החלו החגיגות של צ'אבי אלונסו ולברקוזן
אוהדי לברקוזן. כבר הביאו צלחת (רויטרס)אוהדי לברקוזן. כבר הביאו צלחת (רויטרס)

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *