“הכל תיפקד כמו שצריך”: במכבי תל אביב מרוצים


|
לורנזו בראון (האתר הרשמי של מכבי ת
לורנזו בראון (האתר הרשמי של מכבי ת”א)

שביעות רצון במכבי תל אביב לאחר הניצחון 71:106 על אלבה ברלין אמש (חמישי) במסגרת המחזור ה-27 של הליגה הבכירה באירופה. הצהובים של עודד קטש וחניכיו שיפרו את מאזנם ל-14 ניצחונות אל מול 13 הפסדים וזאת כאשר נותרו עוד שבעה מחזורים לסיומה של העונה הסדירה. “היה לנו משחק מעולה, כמעט חסר טעויות באחוזים מאוד גבוהים וריכוז גבוה”, אמרו במועדון על היכולת מול האלבטרוס של ישראל גונזאלז וכבר עכשיו מישירים מבט לעבר משחק הליגה הקרוב מול הפועל אילת. 

“בראש ישב מה שקרה מול פרטיזן”, הודו במועדון, הפתיחה הייתה נהדרת עבור קטש וחניכיו ובמידה מסוימת כצפוי, בטח בהתחשב בזהות היריבה. יחד עם זאת, העובדה שמדובר במשחק שבו אלופת המדינה לא באמת יכולה להרשות לעצמה למעוד, במכבי תל אביב לא זלזלו ביריבה והדרך שבה התפתח המשחק עם דגש על המחצית הראשונה הביא לזיכרונות מסוימים שהיו קצת פחות נעימים מול פרטיזן בלגרד, רק שהפעם הצהובים המשיכו את המחצית השנייה בדיוק מאותו המקום בו סיימו את הראשונה. 

קטש וחניכיו ניצחו בכל אחד מארבעת הרבעים ובמועדון היו מרוצים מהיכולת בשני צידי המגרש, “הכל תיפקד כמו שצריך. השחקנים הרגו את המשחק מוקדם מאוד ולא נתנו לאלבה לחזור”. בסופו של דבר, הפסד יכול היה לסבך עד מאוד את מכבי תל אביב בטח כשהעונה הסדירה נכנסה לישורת האחרונה שלה, הניצחון על אלבה בהפרש גבוה שיפר במעט את הפרשי הסלים של הצהובים שעדין נמצאים במאזן שלילי מהבחינה הזו של 22- במאזן הכללי שיכול לשחק תפקיד בקונסטלציה כזו או אחרת, תלוי סיטואציה כמובן. 

ווייד בולדווין (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ווייד בולדווין (האתר הרשמי של מכבי ת”א)

אלופת המדינה כזכור מכוונת לפלייאוף והניצחון אתמול המשיך את המומנטום החיובי בו היא נמצאת, אנשי הקבוצה החמיאו לביג-3 שלהם – ווייד בולדווין, לורנזו בראון ובונזי קולסון, בנוסף היו מרוצים מכך שאנטוניוס קליבלנד לקח את ההזדמנות אותה קיבל וגם מתצוגת התכלית של ג’יימס ווב שגם דאג לסיים את המחצית הראשונה עם סל. במועדון ציינו את המשחק הקבוצתי ואת הכדור שזז היטב בדרך ליחס אסיסטים-איבודים מרשים של 29 אסיסטים על 9 איבודי כדור כאשר בנוסף הצהובים חטפו 11 כדורים. 

הניצחון אמש העלה את קטש וחניכיו למקום התשיעי בטבלת היורוליג כאשר ולנסיה ופרטיזן רחוקות ניצחון אחד מקטש וחניכיו. במקרה של פרטיזן מדובר למעשה ביותר מניצחון היות ולאלופת המדינה יש יתרון פנימי מול פרטיזן בלגרד, לגבי שובר שוויון פוטנציאלי מול ולנסיה על הצהובים יהיה לנצח ב-10 נקודות את הכתומים מספרד. הפלייאוף והפלייאין

כזכור טורניר הפלייאין ישוחק לראשונה העונה כאשר משחקות בו הקבוצות שמסיימות במקומות 7-10 ושתיים מתוכן מעפילות לפלייאוף. פורמט היורוליג השתנה השנה ושש הקבוצות הראשונות בתום העונה הסדירה יעפילו ישירות לסדרות הפלייאוף.  הטורניר מפגיש את מקומות 7-8 בטבלה ואת מקומות 9-10, כאשר המנצחת במפגש הראשון למעשה תעפיל לפלייאוף בתום 35 משחקים, המפסידה בין מקומות 7-8 תמתין למנצחת בין מקומות 9-10. המפסידה מהמפגש האחרון כמובן תודח ישירות, המנצחת תקבל הזדמנות אחרונה להיכנס לשמינייה הראשונה ששווה מקום בסדרת רבע גמר שמשוחקת בפורמט של הטובה מחמישה משחקים, ארבע המנצחות בסדרות הפלייאוף מעפילות לפיינל פור שייערך השנה בברלין בחודש מאי. המנצחות בטורניר הפלייאין ובדגש על המנצחת במשחק בין מקומות 7-8 תימנע מסדרת פלייאוף מול הבלאנקוס ותפגוש את הקבוצה שמדורגת במקום השני בו נמצאת כעת ברצלונה.

מסיבת עיתונאים עירוני ר״ג-מכבי ת״א

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *