המלך צ’ארלס אובחן כחולה בסרטןארמון בקינגהאם מודיע הערב על האבחנה הקשה של המלך צ’ארלס בן ה-75, שמגיעה ימים אחרי שאושפז במרפאה פרטית בלונדון לפני שנותח עקב ערמונית מוגדלת. ההודעה מגיעה בהפתעה לאחר שנטען כי מצבו של המלך, עליו שיתף בחודש שעבר, שפיר. בנו, הנסיך הארי, שמתגורר עם אשתו מייגן מרקל בקליפורניה, שוחח עם אביו על המצב הרגיש ועתיד להגיע לבריטניה בימים הקרובים


המלך צ'ארלס (צילום: 	WPA Pool, getty images)

צילום: WPA Pool, getty imagesבגיל 75 ואחרי שעבר לאחרונה טיפול בערמונית מוגדלת, ארמון בקינגהאם מודיע בהצהרה רשמית כי המלך צ’ארלס אובחן כחולה במחלת הסרטן. בשבוע שעבר עבר המלך הליך רפואי לטיפול בבלוטת הערמונית, אותו תיאר הארמון בסוף החודש שעבר כ”הליך מתקן”, ובילה שלושה לילות בבית חולים פרטי בלונדון.

האבחנה, כפי שמדווח היום (שני) ה”דיילי מירור”, מגיעה בהפתעה לאחר שנטען כי מצבו של המלך, עליו שיתף בחודש שעבר, שפיר. בנוסף, כפי שדווח, אחרי שחרורו מבית החולים, עדכנה רעייתו של צ’ארלס, המלכה קמילה, שלא משה ממיטתו, על מצב בעלה וציינה כי הוא “מחלים היטב” ו”עושה כמיטב יכולתו”.

“במהלך ההליך האחרון שעבר המלך לטיפול בערמונית מוגדלת במצב שפיר, נושא מדאיג אחר נרשם. אבחון עוקב לאחר מכן זיהה סוג של סרטן”, נכתב בהצהרה הרשמית מטעם הארמון. “הוד מלכותו החל היום בלוח זמנים של טיפולים קבועים, שבמהלכם הומלץ לו על ידי רופאים לדחות את תפקידיו מול הציבור”, נכתב, לפני שצוין כי לאורך התקופה הנוכחית, ימשיך הוד מלכותו לקחת על עצמו עניינים רשמיים אחרים כמו ניירת. עוד צוין בהצהרה הרשמית כי המלך “נשאר חיובי לגבי הטיפול שלו, ומצפה לחזור לתפקיד הציבורי המלא בהקדם האפשרי”.

הנסיך הארי, שמתגורר עם אשתו מייגן מרקל וילדיהם בקליפורניה, לאחר שעזבו את בית המלוכה בשנת 2020 בטונים צורמים, שוחח עם אביו על המצב הרגיש ועל פי הדיווח, הוא גם עתיד להגיע לבריטניה בימים הקרובים, כך על פי מקור המקורב להארי, כדי לראות את אביו.

כששוחרר מבית החולים, שעות ספורות לאחר שעזבה את המקום הנסיכה מוויילס, קייט מידלטון, שעברה ניתוח בבטן, נראה המלך יציב לצד רעייתו, שחיזקה כאמור את הדברים בעדכון חיובי על מצבו. דווח אז כי הוא עתיד לקחת חופש של עד חודש מתפקידיו הציבוריים על מנת להחלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ הערב בחשבון הטוויטר שלו זמן קצר לאחר הצהרת ארמון בקינגהאם: “שרה ואני שולחים את איחולינו מעומק הלב למלך צ’ארלס השלישי ואת תפילותינו לבריאותו הטובה”.

המלך צ’ארלס עלה לכס המלכות לפני כשנה וחצי. לאחר שבילה 70 שנה כיורש העצר, הוא הוכתר במאי האחרון במנזר וסטמינסטר אחרי שאמו, המלכה אליזבת’ השנייה, הלכה לעולמה בספטמבר 2022, בגיל 96.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *