המשטרה בלונדון תחקור את ההשחתה האנטישמיתאחרי שפסל של הזמרת האהובה שהוצב בשוק קמדן שבלונדון לזכרה הושחת – כשמגן הדוד שמעטר את צווארה כוסה במדבקה של דגל פלסטין, משטרת לונדון תחקור כעת את הפרטים. הנהלת המקום: “קמדן מרקט הוא יעד עולמי שמקבל את כולם, ללא אפליה”


איימי ויינהאוס (צילום: טוויטר)

צילום: טוויטרהמשטרה בלונדון חוקרת את השחתת הפסל של הזמרת היהודייה איימי ויינהאוס. מוקדם יותר היום דווח כי הפסל של ויינהאוס, שהוצב בעיר הולדתה, הושחת, בעוד מגן הדוד שמעטר את צווארה כוסה במדבקה של ארגון פרו-פלסטיני, Friends of Al Aqsa. כעת, הקמדן מרקט מגיב לדברים וטוען: “כאשר ההשחתה התגלתה, היא הוסרה מיידית והמגן דוד הוחזר. העניין הועבר לטיפול המשטרה”.

עוד נמסר בתגובה כי “קמדן מרקט הוא יעד עולמי שמקבל את כולם, ללא אפליה. לא ננהג בסובלנות כלפי כל גילוי של שנאה”.

ויינהאוס, שהייתה זמרת ויוצרת אדירה שזכתה להצלחה ומתה מוות טרגי, נולדה לבית יהודי בצפון לונדון, שם הפך הפסל לחלק בלתי נפרד מהנוף של שוק קמדן שבעיר. הוא נחנך ב-2014 בנוכחות אביה, מיץ’ ויינהאוס, שלוש שנים לאחר מותה של הזמרת מהרעלת אלכוהול, כשהיא בת 27 בלבד.

אדם שבחר להתראיין בעילום שם, סיפר לעיתון הבריטי על השחתת הפסל כי “זה ברור שהם נטפלו דווקא למגן הדוד. הם היו יכולים להדביק את דגל פלסטין בכל מקום אחר על הפסל, למה הם לא שמו אותו על הראש שלה או על החצאית? הם השתמשו בדגל פלסטין כדי לכסות את הסמל היהודי שעליה. אנשים אוהבים להצטלם עם הפסל הזה, הוא כאן שנים”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *