הניצחון של אסתר רוט שחמורוב: עברה בהצלחה השתלת כליה“נולדתי מחדש ב-29 בינואר”, מצהירה האצנית האגדית אסתר רוט-שחמורוב. “אני הולכת הביתה. תשעה חודשים הייתי סביב העניין הזה של בתי חולים של דיאליזות וכן הלאה, ואני יוצאת לחופש”. אחרי חודשים רבים וסכנה לחייה, היא עברה השתלת כליה – כך פרסמנו הערב (שישי) לראשונה ב”אולפן שישי” בכתבה שליוותה אותה.

את רוט-שחמורוב פגשנו באותו המקום, בבית החולים בילינסון, לפני תשעה חודשים, אז סיפרה על ההידרדרות במצבה הרפואי ועל ההבנה שתצטרך לעבור השתלת כליה. בעקבות הכתבה ב”אולפן שישי” והפוסט בפייסבוק שפרסם הבן שלה, הגיעו מאות פניות של אנשים טובים שביקשו לתרום כליה לאסתר: “חיכיתי שבעה חודשים לרגע הזה, עד שנמצאו שתי מלאכיות – כי אחת התאימה, אבל צריך בסוף גם 100% התאמה”.


“ואז מצאנו את רונה מהקיבוץ, פגשתי אותה היום, אישה מקסימה”, היא סיפרה ממיטת בית החולים. “את תמר, שהיא תרמה במיוחד בשבילי, אני אפגוש מחר”. רגע לפני הניתוח, מנהל מחלקת ההרדמה מספר לה: “כשהייתי קטן, היו ספרים כאלה של גיבורי ספורט. אני בתור ילד גדלתי על הסיפורים שלך”.

ד”ר אביתר נשר, מנהלת מחלקת ההשתלות, עדכן אותה: “אנחנו עכשיו בדקה התשעים, נקווה שאנחנו בתהליך נכון, תהליך טוב”. ורוט-שחמורוב ענתה לו: “שאלת אם אני מתרגשת או מה – אני באתי מוכנה. אני מוכנה וסומכת עליכם”.

אסתר רוט שחמורוב

“אימא חזרה לחיים”. רוט-שחמורוב בהכנות לניתוח

אחרי הניתוח המוצלח, היא סיפרה: “כשאני נותחתי, עוד ארבע קיבלו כליה חדשה מתורמות. שלוש נשים חילוניות, בנות 50, שרצו לתת לעצמן מתנת יום הולדת – כליה למישהו אחר, כאילו מתנה להן. זה היה מאוד מרגש כל הקטע הזה, לא מובן מאליו: אמרתי, ואללה, מכירים אותי, רצו לתרום לי, ודרך זה קיבלו אחרים גם”.

היא מתכוונת למה שנקרא בשפה הרפואית “הצלבה”: רונה ותמר ביקשו לתרום לאסתר, אבל תמר התאימה יותר. רונה, שכבר התחילה את התהליך, הסכימה לתרום לחולה אחר – והתורמת שלה תרמה לחולה שלישי. וכך קיבלו שלושה חולים כליה חדשה”.

את ד”ר נשר היא מכנה “המציל שלי”, והוא עונה לה בחיוך: “זה פשוט מדהים, ואני חייב להגיד, הפרויקט הזה של מתנת חיים, כשמתגייסים לרעיון – אין מילים. ופרופ’ רותי רחמימוב שמנהלת את היחידה של הנפרולוגיה של ההשתלות, שהיא פה על כל החולים, היא פשוט מדהימה. מבחינתנו אנחנו שגדלנו על הסמל שלך, של הספורט והמצוינות, לנו זה היה חיבור מצוין”, הוא מוסיף, ורוט-שחמורוב עונה: “כולם נרתמו, הרגשתי שכולם נרתמו מכל כיוון”.

בנה ירון רוט אמר ביציאה מבית החולים: “אימא חזרה לחיים, חזרה מהמתים לחיים. עברנו תקופה מאוד קשה. ועשינו את זה”. ואימו נשקלת רגע לפני היציאה, ומראה שירדה מהמשקל שעליה שמרה במשך עשורים: “50 קילו, חסרים עוד חמישה”. 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *