העבריין שלום אביטן תכנן לחסל את ראש ארגון הפשע ערן חייא במלזיהפרסום ראשון: העבריין שלום אביטן בן ה-38 נעצר הערב (שישי) במלזיה בחשד שתכנן לרצוח את ראש ארגון הפשע ערן חייא השוהה במדינה המוסלמית מזה כחצי שנה עם דרכון אמריקאי, כך נודע ל-mako.

אביטן נעצר במלון ‘ג’לאן אמפאנג’ שבבירה קואלה לומפור. הוא נתפס עם דרכון צרפתי עמו נכנס למדינה ודרכון ישראלי. השוטרים תפסו בתיקו שלושה אקדחים טעונים שאותם קנה באמצעות מטבעות ביטקוין שמכר ו-200 קליעים.

במהלך חקירתו הודה: “התכוונתי לרצוח ישראלי שאני בסכסוך איתו תקופה ארוכה”. משטרת מלזיה חושדת שהוא התכוון לשכור רוצחים שכירים לצורך החיסול. החוקרים חושדים שאביטן בכלל קשור למוסד ואינם יודעים על העבר הפלילי שלו ועל הסכסוך עם חייא. אם הוא יורשע הוא צפוי ל-25 שנות מאסר.

 אביטן, עבריין משכונת פרדס כץ בבני ברק, מזוהה בשנים האחרונים עם ארגון הפשע של האחים מוסלי. בשנים האחרונות הוא התבסס כלכלית ועבר להתגורר באחרונה בדירה שכורה במתחם ‘בבלי’ היוקרתי והמאובטח בתל אביב מחשש שחייא ואנשיו ינסו לחסל אותו. 

באחרונה נזרקו לעבר הבניין שלושה רימוני רסס מצד עבריינים המזוהים על פי החשד עם חייא. שניים לא התפוצצו, השלישי התפוצץ וגרם נזק לכניסת הבניין. לא נעצרו חשודים במעשה. כמה ימים לאחר מכן נזרק מטען חבלה לעבר ביתה של האקסית שלו המתגוררת באחת השכונות בכפר סבא ונגרם נזק כבד לכניסת הבניין. “המלחמה בין שני הארגונים של מוסלי וחייא רק תלך ותחמיר”, מזהיר קצין משטרה, “יצר הנקמה ביניהם עלול לגרום למותם של חפים מפשע, וזה מטריד אותנו במיוחד. לא נוכל לסכל את כל ניסיונות החיסול”.  

פיצוץ רימון בבלי

בעקבות האירועים הללו אביטן על פי החשד עזב את הארץ לדובאי כדי לנקום בחייא ואנשיו. “הוא יצא כדי לנקום בערן חייא שסימן אותו ואת המקורבים אליו ולמוסלים לחיסול”, ציין גורם במשטרה, “ערן ניצל משני ניסיונות חיסול בזמן האחרון וזה השלישי. הוא מוקף במאבטחים חמושים וקשה להגיע אליו. כנראה שאביטן רצה לשכור רוצחים שכירים מקומיים שיעזרו לחסל את חייא”.

אביט נחשב ליעד מודיעיני של היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב. “הוא היה מסתובב כל בוקר עם הכלב שלו ליד הג’יפ כדי שיבדוק שלא שמו לו מטען חבלה”, חשף אחד השכנים בבניין, “הוא קנה את הכלב המאומן לאתר מטעני חבלה. הוא היה לחוץ מאוד מכל הרימונים ועזב לפני כשבועיים את הבניין בהפתעה גמורה. נשמנו לרווחה שהוא הלך, חזר לנו השקט”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *