השופט אהרן ברק על ייצוג ישראל בהאג: “נתניהו לא פנה אליי”נשיא בית המשפט העליון לשעבר והשופט מטעם ישראל בבית הדין הבין-לאומי בהאג אהרן ברק סיפר היום (שישי) בריאיון לחדשות 12 על החוויה שלו בצוות השיפוט בתביעה שהגישה דרום אפריקה נגד הפעולה הצבאית של ישראל ברצועת עזה, ועל כך שלא נמצא בקשר עם רה”מ בנימין נתניהו: “הוא לא טלפן וטוב שכך”. 

“עד כה, מעולם לא סירבתי לשרת את המדינה על ידי היותי שופט, אבל לשרת את המדינה לא אומר שאני נציג שלה ושנותנים לי הוראות”, אמר ברק. “לא היה לי שום סיג ושיח עם הרשות המבצעת הישראלית או עם ראש הממשלה, או עם השר רון דרמר שפנה אליי. לא שוחחתי גם עם הנציגות הישראלית בהאג. אני יושב ושופט כמו שהייתי רגיל לעשות”.


אהרון ברק

אהרון ברק

עוד ציין השופט כי “אף אחד לא פנה איתי ויפה יעשה שלא ידבר איתי. אם נתניהו היה מטלפן הייתי אומר לו ‘אדוני, אני לא יכול לשוחח איתך’. אבל הוא לא יעשה את זה, הוא יודע שלא אדבר איתו”. 

השופט הוותיק סיפר כי הפעם האחרונה שבה ביקר בהאג הייתה לפני כחודש, כאשר דרום אפריקה דרשה להוציא צו שימנע מצה”ל לפעול ברפיח. “אני נוסע לשם מחר עקב הדרישה החוזרת של דרום אפריקה למנוע מלחמה ברפיח בגלל הרעב שקיים בכל עזה”, הוסיף.

על חוויית השיפוט שלו בהאג סיפר ברק: “הנשיא עכשיו הוא לבנוני. אני חושב שהוא עושה את עבודתו באמונה וגם השופטים האחרים. את חלקם אני מכיר אישית. אחד השופטים אפילו הגיש לי את הספר שלי שתורגם לשפתו וביקש שאחתום לו עליו. בבית משפט יושבים שופטים, שכל אחד מהם הוצע בידי מדינתו וגם אני הוצעתי בידי מדינת ישראל, אבל אף אחד מהם לא נציג של המדינה שלו”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *