השיר הישראלי מ-2001 הפך שוב ללהיט“איזה יום היה לי סמואל” של להקת השמחות הוא אחד שירים האהובים על עומר ונקרט, שנחטף לעזה – והוא אפילו שר אותו לחבריו בשבי כדי לשמור על אופטימיות. כעת מספר אביו, שי ונקרט, על החיבור של בנו לשיר ועל התקווה שיחזור וישמע אותו בהופעה


עומר ונקרט (צילום: באדיבות המשפחה)

השיר של להקת השמחות מ-2001 הפך לויראלי – בזכות החטוף עומר ונקרט | צילום: באדיבות המשפחה“איזה יום היה לי סמואל” של להקת השמחות הפך ללהיט טיקטוק, 23 שנה אחרי שיצא – ולכאורה ללא סיבה מיוחדת. אבל מסתבר שהשיר המרים של להקת השמחות הוא השיר האהוב על עומר ונקרט בן ה-22, שנחטף לעזה במתקפת החמאס ב-7 באוקטובר. לאט לאט, בזכות משפחתו וחבריו שדרשו לשמוע את השיר בתחנות הרדיו – הוא הפך ללהיט. כעת אביו של עומר, שי ונקרט, מספר בראיון ל-mako על החיבור של בנו החטוף לשיר של להקת השמחות.

“גם אני לא הכרתי את השיר בהתחלה”, מספר שי. “עומר היה שומע את השיר הזה עם חברים שלו או אח שלו, בכל פעם שהיה נוסע באוטו. אח שלו אמר לנו כמה הוא אוהב את השיר הזה. הכנסנו אותו לפלייליסט ב’אקו 99′, וגם כשביקשו מהמשפחות להקדיש שירים ברדיו הקדשנו את השיר הזה. עומר מאוד אהב מסיבות, ולאחרונה אחד הדיג’ייז עשה רמיקס לשיר”, הוא מסביר. “אין לי קשר ישיר לישראל ברייט מ’השמחות’, אבל אני יודע שהוא מחכה לשיר את השיר הזה לעומר כשיחזור. אנשים פשוט התחילו לשמוע את זה בכל מקום ואנחנו כל הזמן מדקלמים ושרים את השיר. זה הפך להיות עוגן מבחינתי”.

@noya_chekoral איזה יום אה? #foryou #נויהציקורל ♬ איזה יום היה לי סמואל – Hasmachot

אבל השיר לא חיזק רק את משפחתו של עומר בשעה שהם מחכים לאהובם שיחזור – אלא גם את עומר עצמו, ואת החטופים סביבו. אביו של עומר מספר כי דיברו עם ליאם אור, אחד החטופים ששוחרר לאחר 54 יום, ולפי התיאורים שלו עומר היה שר את השיר ובעזרתו מנסה לשמור על אופטימיות. “פגשנו גם תאילנדים שהיו בשבי עם עומר וליאם, הגענו עם חולצה עם הפנים של עומר והם הצביעו ואמרו ‘סמואל, סמואל’. הוא כנראה מאוד מחזק אותם שם, שומר להם על אופטימיות ועל תקווה”, מספר שי.


שי ונקרט, אבא של עומר ונקרט (צילום: ערוץ הכנסת)

שי ונקרט, אביו של עומר, בעת דיון בכנסת | צילום:
ערוץ הכנסת


בינתיים זכה עומר לעוד הקדשה מיוחדת הקשורה לשיר. “עומר אוהב תכשיטים, ומעצבת בשם קורי עיצבה טבעת מיוחדת עבור עומר, לבקשת ליאם”, מספר שי. על הטבעת יש עיטור עם המילים: “איזה יום היה לי סמואל”. “כל החברים הלכו ועשו שרשרת, ורק לעומר מחכה הטבעת”, מספר שי.

האופטימיות של עומר בשבי לא הפתיעה את משפחתו. “הפתיע אותנו החוזק, כי זו בכל זאת סיטואציה שאף אחד לא היה בה – אבל עומר יודע ליצור שקט ושלווה ולהיות מאוד אופטימי וחדור אמונה. מזה אנחנו לא מופתעים. השיר הזה מעיד על זה שיש לו אופי אופטימי”, מספר אביו, ומקווה שהוא וכל החטופים ישובו במהרה.

 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *