התנגדות נחרצת לקיצור עונשו של האנס בני סלע: “לא למד את הלקח”הפרקליטות, המשטרה ושירות בתי הסוהר מתנגדים באופן נחרץ לקיצור עונשו של האנס הסדרתי בני סלע, שמרצה עונש של מעל 41 שנות מאסר – עליו עתידה ועדת השחרורים לדון בקרוב.

סלע החל לרצות את עונשו בסוף שנת 1999 ואמור להשתחרר בשנת 2042. בחודש מאי הקרוב הוא ימלא שני שליש מריצוי עונשו, מה שיאפשר לו לבקש שחרור מוקדם על תנאי. במידה ובקשתו תדחה, מה שסביר שיקרה, מועד שחרורו יישאר בתאריך המקורי.

“הוא מסוכן לציבור הנשים בישראל”, טוען גורם בשב”ס, “הוא לא עבר שום טיפול שיקומי, וביצע עבירות משמעת רבות בכלא, ביניהן גם ביצוע מעשים מגונים בסוהרת ורופאת שיניים”. גם במשטרה מתכוונים להתנגד לשחרורו של סלע. “אין שום סיבה שהוא יקבל ‘פרס’ על המעשים החמורים שביצע”, טוען קצין משטרה, “הוא לא למד את הלקח ואי אפשר להאמין לו שהוא מצטער על מעשיו”.

סלע ביצע את פשעיו בשנות ה-80, ופעל במרכז הארץ עד שנתפס בדצמבר 1999. הוא הודה והורשע ב-14 עבירות אינוס ומעשי סדום, ב-13 נשים שונות, חלקן קטינות. ככל הנראה מספר קורבנותיו היה רב יותר, אך שבעה סעיפי אישום נמחקו בגלל ראיות חלקיות ורצון למנוע מהנאנסות להעיד בבית המשפט ולגרום להן לטראומה נוספת. הוא נידון ל-35 שנות מאסר, העונש החמור ביותר שהוטל בגין מעשי אונס עד לאותו מקרה.

ב-2006 נמלט סלע ממשמורת המשטרה, בעת שהמתין לדיון בעניינו בבית המשפט. בתום מצוד שארך כשבועיים הוא נתפס במחסום משטרתי סמוך לרגבה. בעקבות הבריחה, נגזרו עליו 4 שנות מאסר נוספות.

לאורך השנים בכלא הגיש סלע מאות עתירות לבית המשפט. בעקבות זאת נקבע בהחלטה תקדימית כי סלע יוכל להגיש רק עד שמונה עתירות בשנה – אך בהמשך הקביעה נפסלה ע”י בג”ץ. באחד מערעוריו סלע הלין כי במהלך אחת הארוחות בבית הסוהר בו הוא שוהה הוגש כמנה אחרונה וופל – במקום עוגה בחושה שהייתה רשומה בתפריט.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *