ועדת השחרורים תדון בשחרור מוקדם של האנס הסדרתי בני סלעועדת השחרורים תדון בשחרור מוקדם של העבריין, האנס הסדרתי בני סלע שמרצה עונש של יותר מ-42 שנות מאסר. סלע, שהחל לרצות את עונשו בסוף שנת 1999 ואמור להשתחרר בשנת 2042, ימלא שני שלישים מריצוי מאסרו בחודש מאי הקרוב. במקרה כזה יוכל סלע לבקש שחרור מוקדם על תנאי, והוועדה תדון בנושא. 

לפי חוק נפגעי עבירה, קורבנותיו של סלע קיבלו לאחרונה הודעה אם הן מעוניינות להגיב על אודות הנושא ולהעביר לוועדה את עמדתן על כך.

יש לציין כי סיכוייו של סלע להשתחרר קלושים – כתנאי לשחרור, עברייני מין ברמת סיכון גבוהה צריכים לקבל טיפול ייעודי לעברייני מין קשים, ומשך הטיפול עומד על כחמש שנים.

סלע החל לבצע את פשעיו בשנות ה-80, ופעל באזור המרכז עד שנתפס בדצמבר 1999. הוא הורשע ב-14 עבירות מין, בהן אינוס וביצוע מעשה סדום, כלפי 13 נשים. בשל המעשים החמורים גזר עליו בית המשפט 35 שנות מאסר – העונש החמור ביותר שהוטל על אנס עד לאותו מקרה.

ב-2006 סלע העמיד מדינה שלמה על הרגליים כשהצליח להימלט ממשמורת המשטרה, בעת שהמתין לדיון בעניינו בבית המשפט. בתום מצוד נרחב שארך כשבועיים, הוא נלכד במחסום משטרתי שהוצב סמוך לרגבה. ב-2012 נגזרו עליו 4 שנות מאסר נוספות בגין הבריחה.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *