“זה מטורף”: מה באמת עובר על ליאור קאסה?

סיפורים על החלטה גורלית ומשמעותית בגיל כל כך צעיר ניתן לשאוב בדרך כלל מאגדות, מעשיות, או מסיפורי התנ״ך, אבל סיפור כזה מתגלה לנגד עינינו ביממה החולפת בכדורגל הישראלי – החלטתו של ליאור קאסה.

אחד מהאנשים הלחוצים והטרודים ביותר בחלון ההעברות הנוכחי וביממה החולפת הוא קאסה, קשרה של הפועל ירושלים. השחקן בן ה-18, שעדיין משחק בקבוצת הנוער של הקבוצה והפך לשחקן מפתח בקבוצת הבוגרים, הוא השם החם בכדורגל הישראלי וככל הנראה בספורט הישראלי בימים האחרונים, והיום הוא נתון תחת לחץ כבד באשר להחלטתו לאיזו קבוצה לעבור – מכבי תל אביב, או מכבי חיפה.

התנאים, הסכום הנקוב, המשכורת, ההבטחות, הכל הועבר לקאסה ולאנשיו, וההחלטה – בידיים שלו. בידיים של בחור צעיר שנקלע לסיטואציה החלומית ביותר בעבור כל שחקן כדורגל ישראלי. שני מועדוני הפאר הגדולים והמצליחים ביותר בישראל רבים עליו. מיץ` גולדהאר ויענקל׳ה שחר נפגשו עם השחקן, כל אחד בנפרד, כאשר במפגשם איתו הציגו את הדרשה שלהם, ובמקביל שחקנים משתי הקבוצות שוחחו עימו ומנסים למשוך כל אחד לקבוצתו. בנוסף גם מאמניו בעבר ואנשים שליוו אותו מייעצים לו מהיכרות איתו מה הכי אידיאלי בשבילו, אבל גם הם עוצרים לרגע ומספרים: ״מה אני הייתי עושה? אני לא יודע. החלטה קשה מאוד לקבל. החלטה שמצד אחד תהיה מצויינת, אבל מצד שני תמיד תהווה פספוס, כמו כל דבר בחיים. אבל צריך ללכת עם הלב, ומה שיהיה יהיה. ללכת עם זה עד הסוף ובלב שלם. אחרים יכולים רק לקנא בו על סיטואציה כזאת״.

בסביבת השחקן אומרים: ״בחיים לא הייתה סיטואציה כזאת לשחקן ישראלי בגיל צעיר. מכבי תל אביב ומכבי חיפה נאבקות עליך? הבעלים מדברים איתך? זה מטורף. זאת סיטואציה שלא דומה למשהו שהיה כאן. אין לליאור מקרה דומה ולוּ במעט כדי לקבל ממנו השראה או נקודה למחשבה. הוא הראשון שזה קורה ברמה הזאת, והכל קורה לו עכשיו ברמה התקשורתית. הוא לא מכיר את זה, הפועל ירושלים לא מכירה את זה, וזה בכלל לא פשוט״.

הלחץ האדיר שנמצא על כתפיו של קאסה מכניס אותו למערבולת של התרגשות רבה וטפיחה על שתי השכמות על עבודה קשה שמשתלמת לחלוטין ומגשימה את החלום שלו להיות שחקן כדורגל מצליח בישראל. אך לצד אלו מתלוות ההתחבטויות, הוויתור על צד אחד, ואולי גם לסימני שאלה באשר לעתידו המקצועי בכל אחת מהקבוצות, כשהוא נמצא בנקודת הזינוק הטובה ביותר שיכולה להיות לקריירה שלו ושל כל שחקן צעיר בישראל. ״הוא נתון ללחץ גבוה. בסופו של דבר זה כמובן לחץ חיובי מאוד, אבל זה לא פשוט מה שהוא עובר. זאת התמודדות עם כל כך הרבה דברים וגורמים מסביב שקשה לעמוד תחתיה״, משתף מקורב לקאסה.

הקשר מתלבט רבות במי לבחור, ושני האחים שלו שותפים לתהליך מתחילתו. מעורבותם התעצמה עם השיחות וההסכמים שנעשו מולו, כשאח אחד נוטה ללכת עם מכבי חיפה, והשני עם מכבי תל אביב. רוב שחקני הקבוצה לא שותפים להתלבטויות איתו ואומרים: ״המועדון וליאור עצמו לא פותחים את העניין. שומרים הכל בפנים, אצלם.״

״לא משנה איזו החלטה תתקבל, בסוף זה חלום שמתגשם”, אמר קרוב של קאסה, “זאת החלטה סופר קשה, שבסוף תשובה מוחלטת איפה יהיה לו יותר טוב כנראה שלא תהיה כי בסוף בוחרים בקבוצה אחת. איפה שהוא לא ישחק, הוא יהיה טוב ויראה את היכולות שלו. הוא מוכשר מאוד ובחור מקסים״.

כל שנותר הוא לחכות לרגע בו קאסה יטיח את הפטיש בשולחן, כשיכריע בין שתי הקבוצות. אין אחד שלא מחכה לשמוע לאיזה צד של המכבים הוא יבחר ללכת.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *