טלי גולרגנט הישראלית תייצג את לוקסמבורג באירוויזיון 2024אחרי 31 שנים של היעדרות לוקסמבורג בחרה הערב את השיר שלה לאירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה בעוד קצת יותר משלושה חודשים. כשברקע המלחמה של ישראל והקריאה לחרמות, הנסיכות האירופאית בחרה את הזמרת הישראלית שאחיה נמצא בלחימה בעזה בימים אלה


הזמרת טלי גולרגנט, מתמודדת בקדם אירוויזיון של לוקסמבורג (צילום: Koko Waller)

טלי גולרגנט הישראלית תייצג את לוקסמבורג באירוויזיון 2024 | צילום: Koko Wallerאחרי 31 שנים של היעדרות לוקסמבורג בחרה הערב את השיר שלה לאירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה בעוד קצת יותר משלושה חודשים. אחרי הפקת תחרות קדם אירוויזיון מרשימה במיוחד בהפקתה של טלי אשכולי ובבימויו של משה קפטן גם הנציגה הטרייה ישראלית. טלי גולרגנט בת 23 תניף את הדגל הלוקסמבורגי עם השיר Fighter.

בשיחה עם צוות יורומיקס בתחילת השבוע סיפרה טלי שהיא בכלל ניגשה לקדם עם שיר מקורי אך בשלב האחרון הומלץ לה לבחור בשיר אחר. “כששמעתי את השיר ‘Fighter’ התלהבתי והסכמתי להחליף” כשהערב, הסתבר, כבחירה נכונה.

טלי, דוברת עברית שוטפת נולדה בישראל לאם ישראלית ואב יהודי מפרו ובעקבות עבודתו של אביה היא גדלה בארגנטינה, צ’ילה ובסוף השתקעו בלוקסמבורג. “אני מקפידה להגיע לישראל כל שנה ולעיתים גם פעמיים בשנה”, אומרת הזמרת. “אני אוהבת את ישראל”.

“השיר עוסק בלהיות ‘לוחם’ בחיים, כולנו מתמודדים עם דברים בחיים, והשיר עוסק בהתמודדות עם הקשיים”, סיפרה. “אני גרה בימים אלה בניו יורק, להיות זמרת ולפתח שם קריירה זה קשה מאוד, ולהמשיך במטרה זה קשה – אבל אני פה בגלל שנלחמתי, אבל לכל אחד יש את המלחמות שלו ולכן הנושא הוא אוניברסלי”.

בחיידק האירוויזיון נדבקה טלי דווקא מסבא שלה שהיה עוקב אדוק אחרי התחרות. “הוא היה שולח לי המון מידע על התחרות. הוא היה מעריץ כבד ובזכותו התחלתי לעקוב. אני חושבת שנועה קירל תותחית, אבל אני ממש אוהבת את קורנליה ג’ייקובס (שוודיה 2022), איזה קול יש לה! איך היא מעבירה רגש! גם לנטע יש קול מדהים!”.

“אם יש לכם תשוקה למשהו – תעשו את זה”, הוסיפה, “אל תוותרו בגלל כסף או סיבות אחרות. חיים פעם אחת ולא כדאי שתתחרטו לאחר מכן. ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לכולם על כל ההודעות שאני מקבלת. אתם מדהימים. עם ישראל חי!”.

אגדת האירוויזיון וזוכת שנת 1973, אן מארי הופיעה החלק האומנותי של הערב וענדה את סיכת החטופים. מטעמה נמסר שהיא קוראת לשחרר את החטופים הישראלים, מייחלת לרגיעה באזור ושולחת חיבוק חם ואוהב לעם ישראל וחבריה הרבים במדינה.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *