טרגדיה כפולה: מחנך בת”ת חב”ד שאחיו נפל בקרב ברצועה – נפטר

טרגדיה כפולה: המחנך הרב נדב יהודה נתן  ז”ל, תושב העיר חריש, נפטר הערב (חמישי)  משברון לב, שלושה חודשים לאחר שאחיו רב-סרן יששכר נתן הי”ד, נפל בקרב  ברצועת עזה.

המנוח ז”ל, איש חינוך בשנות ה-30 לחייו, לימד בתלמוד תורה של חב”ד בעיר חדרה.

נדב ז”ל, בנם של הרב אבישי ולאה נתן, מוותיקי וחשובי תושבי נחלת הר חב”ד. בקרית מלאכי, הותיר אחריו את רעייתו ושישה ילדים.

מכריו מתארים אותו כ”איש חינוך משכמו ומעלה, איש נעים ומיוחד”.

אחיו, רב-סרן יששכר נתן הי”ד, בן 28, גדל בחטיבת הצנחנים ובהמשך הגיע ליחידת הקומנדו מגלן, שם לחם כקצין. הוא נפל בקרב בסוף חודש חשוון בקרב בצפון רצועת עזה.

בתוך כך, עקב שמועות שווא על חשש שהגופה תנותח במכון לרפואה משפטית באבו כביר,  מאות מפגינים קיצונים עורכים מחאה אילמה במיוחד בצומת הרחובות שמואל הנביא/יחזקאל.

כוחות מג”ב מנסים לפזר בכוח את המפגינים האלימים שניפצו שמשות, זרעו הרס, ופצעו נהג אוטובוס שחלף במקום.

מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית בזק”א, המסייע למשפחה מול המכון לרפואה משפטית, אמר למרב סבר מ’ישראל היום’: “משטרת ישראל לא מוסמכת לבקש נתיחת גופה. מחר בבוקר אמורה להיערך בדיקת CT רצינית, שלאחריה יקבעו האם יש סיבה לבקש את נתיחת הגופה או לא. מה שאני נלחם עליו, שהגופה לא תלך בכלל למכון לרפואה משפטית, מפני שסיבת המוות ידועה ואין בה ספק.

“מדובר במשפחה חרדית שעברה טרגדיה קשה של בנם שנפל בעזה. הם מודאגים מכך שלא יספיקו לעשות את כל התהליך הזה עד כניסת שבת. מצד שני, אומר לי מפקד התחנה שהמז”פ מתעקש שהגופה תעבור בכל מקרה במכון. על זה המלחמה”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *