יאנה בלום, הנהגת שגרמה למות התינוק ביום העצמאות הורשעה


בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע על פי הודאה את יאנה בלום, תושבת ראשון לציון, בהמתה בקלות דעת, נהיגה בשכרות ועוד – זאת לאחר שבמהלך יום העצמאות האחרון, בעודה נוהגת תחת השפעת אלכוהול, גרמה לתאונת דרכים בה נהרג תינוק כבן 10 חודשים.

מות התינוק בתאונה בנגב: “יאנה בלום נהגה בפראות ותחת סמים”
מעיין בן השנה נהרג בתאונה החזיתית בנגב, אביו ואחיו במצב אנוש
 
במסגרת הסדר טיעון שנחתם בין הצדדים ואינו כולל הסכמות על העונש, הוגש על ידי עו”ד עידן איבגי ואברהם ביטון מפרקליטות מחוז דרום כתב אישום מתוקן, ממנו עולה כי במהלך יום העצמאות עבדה בלום במסיבת טבע, שהתקיימה בדרום הארץ. במהלך עבודתה שתתה מספר משקאות אלכוהוליים ולאחר סיום המשמרת שתתה בלום עוד מספר משקאות אלכוהוליים.

תאונת דרכים בכביש 40 (צילום: דוברות מד''א)
תאונת דרכים בכביש 40 (צילום: דוברות מד”א)

בשעות הצהריים של אותו היום בלום יצאה מהמסיבה כאשר היא שיכורה משתיית האלכוהול ובדמה נמצא ריכוז נמוך של סם הקנאביס. בשלב מסוים של הנסיעה, בלום החלה בנהיגה מסוכנת שחייבה חלק מהרכבים לרדת לשול על מנת להימנע מתאונה ותוך עקיפה באמצעות נתיבי השתלבות. 

בשלב מסוים, מהכיוון הנגדי לנסיעתה של בלום רכב עם זוג הורים וארבעת ילדיהם הקטנים הנהג אשר הבחין ברכבה של בלום נוסע מולו בנתיב הנגדי, ניסה לסטות לשול הימני כדי להתחמק מההתנגשות עמו, אך למרות זאת, חזית רכבה של בלום פגע בעוצמה רבה ברכבו. כתוצאה מהתאונה, נהרג תינוק כבן 10 חודשים. בנוסף, זוג ההורים ושלושת ילדיהם הקטנים שנותרו בחיים נחבלו חבלות חמורות ופונו לחדר טראומה בבית החולים סורוקה. בלום אף היא נחבלה ונזקקה לטיפול רפואי.

מעיין ז''ל  (צילום: באדיבות המשפחה)
מעיין ז”ל (צילום: באדיבות המשפחה)

בהתאם להודאתה הרשיע שופט ביהמ”ש המחוזי בבאר שבע יובל לבידרו את בלום בעבירות של המתה בקלות דעת, חבלה חמורה, נהיגה בשכרות ונהיגה ללא רישיון רכב. התיק נחקר על ידי יחידת הבוחנים של מרחב נגב במשטרת ישראל.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *