ירי בוצע לעבר רכב בצומת הפרסה סמוך לבנימיןשישה בני אדם נפצעו קשה, בינוני וקל, בפיגוע ירי הבוקר (שישי) במצוד שהתנהל אחר מחבל שירה לעבר אוטובוס ישראלי בסמוך לצומת הפרסה שבהתנחלות דולב בשטחי יהודה ושומרון. לאחר שעות של מצוד, חוסל המחבל באמצעות מסוק קרב שירה עליו ממרחק. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון.

לפי תחקיר ראשוני, המחבל התמקם במהלך הלילה באזור סבוך בין טרסות, מול הצומת כשהוא חמוש בנשק צלפים וכוונת. ככל הנראה הוא בנה כמה עמדות, נע בניהן בחשאי והחל בירי עם שעות הבוקר לעבר אוטובוס – ללא נפגעים. כוחות שהיו באזור החלו בסריקות באזור, במהלכו אף בוצע ירי ממסוק קרב. במהלך המצוד הממושך הוא ממשיך לבצע ירי. המרדף מסתיים לאחר חילופי אש בסיוע אש של מסוק קרב.

מדובר צה”ל נמסר כי “מחבל ירה לעבר כלי רכב ישראלי בסמוך לצומת הפרסה שבחטיבת אפרים – נגרם נזק לרכב. בעקבות הירי לוחמי צה”ל פתחו במרדף אחר המחבל והתפתחו חילופי אש. כחלק מהמרדף אחר המחבל, הוזנקו מסוק קרב וכלי טיס”.

המחבל בצומת הפרסה

מרדף כוחות הביטחון אחר המחבל

מהמועצה האזורית בנימין נמסר כי מחבלים פתחו באש לעבר כלי רכב באזור צומת הפרסה ליד היישובים דולב וטלמון. עם קבלת הדיווח על הירי קפצו למקום רבשצ”י היישובים ונציגי אגף הבטחון של המועצה. יחד עם הכוחות הם פועלים גם כעת כדי לחסל את המחבל בשטח ומנהלים מולו קרב. ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר בזירה: “מאז תחילת המלחמה אנחנו מתריעים בדיוק על המקום הזה. גם להגברת האבטחה ובעיקר לעלייה למתקפה מוחצת נגד הכפרים באזור”. 

פעילות כוחות צה"ל בזירה בצומת הפרסה (צילום: דובר צה"ל)

פעילות כוחות צה”ל בזירת הפיגוע | צילום:
דובר צה”ל


פעילות כוחות צה"ל בזירה בצומת הפרסה (צילום: דובר צה"ל)

פעילות כוחות צה”ל בזירה בצומת הפרסה | צילום:
דובר צה”ל


מפקד אוגדת איו”ש ומח”ט אפרים נמצאים בזירת האירוע ומנהלים את הסריקות אחר המחבל. מספר כלים אוויריים נמצאים באוויר לסריקה ולתקיפה, יחד עם כוחות רבים.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *