“כולם קורסים בלחץ”: תחושות קשות בהפועל תל אביב

תחושות קשות הציפו את אנשי הפועל תל אביב אתמול (שני) אחרי שהפסידו בטדי 2:0 להפועל ירושלים. יוסי אבוקסיס רשם משחק שביעי כמאמן ושביעי ללא שערי זכות, רק שהפעם, בשונה משלושת המשחקים האחרונים, גם ההגנה לא הצליחה לעמוד במשימתה – לשמור על שער נקי. “זה נראה אחרת באימון ואז במשחק, אולי בגלל הלחץ אנחנו עוצרים ושוכחים כל מה שעבדנו עליו באימונים”, אמר אחד השחקנים בסיום.

עם סיום המשחקים השחקנים עלו על האוטובוס חזרה למתחם חודורוב, זאת מבלי שהמאמן שוחח איתם בסיום, כשהפעם גם לא חיכו להם אוהדים זועמים במתחם, לא משהו שמנע מהשחקים להיות זועמים בין כה וכה על צורת המשחק והתוצאה: “אין כאן שחקנים וצוות עם ביצים. כולם קורסים בלחץ. אף שחקן לא נראה טוב, כולם לחוצים, כולם חסרי ביטחון, לא מצליחים לתת גול, שוב חילופים מוקדמים שלא באמת משנים את מהלך המשחק אבל כן מורידים עוד יותר את הביטחון שגם ככה אין לנו”.

“יוסי היה שחקן, הוא יודע מה זה. שחקן כדורגל בלי ביטחון זה לא אותו שחקן”, שיתף אחד השחקנים ואחר הוסיף, “אנחנו אותם שחקנים שנתנו רביעייה להפועל פ”ת ושלישייה לאשדוד. מה קרה לנו פתאום שאנחנו לא מצליחים לתת פס? כל המשחק כולם מתעסקים בלחזור להגנה ושוכחים שכדי לנצח צריך גם לדאוג להתקפה”.

“מסכנים האוהדים. כל משחק הם באים ונותנים הצגה, מצפים שגם אנחנו ניתן אחת ואנחנו עושים בדיוק ההפך”, סיכמו בעצב בחדר ההלבשה, “אנחנו צריכים את האוהדים מאוד, אנחנו צריכים אותם שיהיו הגב שלנו. דחיה מצידם תוסיף עוד לחץ ועוד קושי על שחקנים מסוימים. זה גם מה שאמיליוס זובאס הלך להגיד להם בסיום, שאנחנו חייבים שהם יתנו לנו ביטחון”.

השוער היה מעורב גם בויכוח קולני שהתעורר בינו לבין הישאם לאיוס לאחר הגול השני ובחדר ההלבשה מסבירים: “גם זובאס וגם לאיוס יודעים שהם עשו טעות בגול השני ובגלל זה הם היו עצבניים ובגלל זה הוציאו ככה תסכול אחד על השני. מחר בבוקר הם יתחבקו באימון וישכחו מזה, אמוציות של משחק, הלחץ קיים ומשפיע על כולם וזה רק עוד דוגמה”.

מעבר לתסכול מהיכולת, היה גם עצבים על מה שלטענת לפחות חלק מאנשי המועדון היה אמור להיות פנדל לזכות הפועל תל אביב: “ציבוטה משוכנע שהיה פנדל, טוען שעיקמו לו את הקרסול. מהסרטונים רואים שיש מגע, אבל גם במהלך המשחק אף אחד לא עשה יותר מידי רעש או בלאגן במגרש סביב זה, אף אחד לא לחץ על השופטים לבדוק, לפחות שילכו לבדוק!” אמרו בצוות המקצועי והוסיפו, “אבל כששום דבר לא הולך אז גם מקרים כאלה לא הולכים לטובתינו”.

“שחקנים צעירים לא מבינים כמה העונה הזו יכולה להיות כתם על הקריירה שלהם”, אמרו בצוות המקצועי בסיום, “היום הם קיבלו את המכה האחרונה שלא תשאיר ברירה לכולנו אלא להתאבד על המשחקים הבאים. שני ניצחונות ונסיים עם זה. רק בכוח, רק במגעיל”.

ונראה שישנן גם צרות ניהוליות. אתמול עודכנה הנהלת הפועל תל אביב כי רישיון העסק שלהם פג כשאלה שכחו, או לא טרחו לחדשו בזמן הנקוב בחוק, מה שמקנה למשטרה את הסמכות לסגור מיידית את מתחם האימונים. לפנים משורת הדין הוחלט על ידי המשטרה לבוא לקראת המועדון ולתת לאדומים ארכה עד יום ראשון על מנת להשלים את הבדיקות והמסמכים הנדרשים לחידוש הרישיון מבלי לפגוע בפעילות המועדון.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *