כך פוטין חגג את הזכייה בבחירות: “צעד אחד ממלחמת עולם שלישית”נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ניצח אמש (ראשון) בבחירות ויכהן שש שנים נוספות – כך עולה מהמדגמים ומתוצאות ראשוניות אחרי שלושת ימי ההצבעה שהתאפיינו גם במחאה מצד מתנגדי המשטר. המנהיג הרוסי (71), ששולט במדינה כבר 24 שנה – כולל ארבע שנים בתור ראש ממשלה בין 2008 ל-2012, המתין פחות מיממה לאחר פרסום המדגם של ערוץ FOM, שהראה כי פוטין הגיע ל-87.8 אחוז מהקולות, על מנת לצאת בהצהרה מאיימת במיוחד לכיוון המערב.

ראש המוסד יוצא למשימת חייו – אלו הקווים האדומים של ישראל

הנשיא החדש-ישן הגיב לרמיזה של נשיא צרפת עמנואל מקרון שכוחות יישלחו לעזור לאוקראינה במאבקה נגד כוחות הקרמלין. על פי ה”דיילי סטאר”, רגע אחרי הזכייה, פוטין אמר: “אני חושב שהכל אפשרי בעולם של היום וברור לכולם שזה יהיה צעד אחד ממלחמת העולם השלישית בקנה מידה מלא”.

מה עם שאר המתמודדים בבחירות לראשות רוסיה, אתם שואלים? ניקולאי חריטונוב סיים עם 3.8 אחוזים, ליאוניד סלוצקי עם 2.96 אחוזים וולדיסלב דבאנקוב עם 3.73 אחוזים. לשם השוואה, בבחירות 2018, סיים פוטין עם 76.69 אחוז. האם מדובר בתמיכה לאומית שגברה בעקבות המלחמה עם אוקראינה, או זיוף מפואר של תוצאות הבחירות? כנראה שלעולם לא נדע.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *