כרטיס כחול ייכנס לעולם הכדורגל


|
אנתוני טיילור (רויטרס)
אנתוני טיילור (רויטרס)

בדרך למהפכה? כרטיס כחול עומד להיכנס אל משחקי הכדורגל, כך על פי דיווח היום (חמישי) ב’טלגרף’ האנגלי. כלי התקשורת חשף שהמחוקקים של המשחק, מועצת הכדורגל הבינלאומית (Ifab), אישרה את מה שיהיה הכרטיס החדש והראשון מאז הופעת הכרטיסים הצהובים והאדומים בגביע העולם 1970.

המהלך המהפכני יוכרז מחר כחלק מפרוטוקולי ‘sin-bin. כאשר שחקנים שיבצעו ‘עבירה צינית’ או שידברו דיבורים מיותרים עם השופט, הם יספגו כרטיס כחול שייאלץ אותם לרדת מהמגרש למשך 10 דקות בהן קבוצתם תהיה בחיסרון מספרי. כמו כן, מי שיקבל שני כחולים הוא צהוב וכחול – יספוג אדום. 

טורנירים מהשורה הראשונה לא ייכללו בניסיון הראשוני של הכרטיס הכחול למקרה שהפרוטוקולים ידרשו חידוד נוסף, אך ניסויים עדיין יכולים להתחיל כבר בקיץ. המהלך עשוי לקרות בעונה הבאה בגביע האנגלי לגברים ונשים, כאשר ההתאחדות באנגליה שוקלת להתנדב לצורך הניסוי.

כמו כן, המהלך המהפכני לא יהיה חלק ביורו הקרוב או בליגת האלופות בעונה הבאה, לאחר שנשיא אופ”א, אלכסנדר צ’פרין, אמר ל’טלגרף’ שהוא מתנגד לזה לחלוטין וטען כי “זה לא כדורגל יותר”. למרות זאת, אופ”א עלולה להיאלץ להשתמש בהם אם הניסויים אכן יובילו להוספתם לחוקי המשחק. 

הישיבה העסקית השנתית של IFAB החליטה ש-’sin-bins’ הם המפתח למנוע עבירות של שחקנים, כמו גם על כל עבירה שמונעת התקפה מבטיחה, אבל לא עומדת בסף לכרטיס אדום. דוגמה אחת שניתנה במהלך הפגישה הייתה כשג’ורג’יו קייליני משך בחולצתו של בוקאיו סאקה בגמר היורו וספג רק צהוב. 

בנוסף, ב’טלגרף’ חשפו שוועדת הכדורגל הבינלאומית גם צפויה לאשר תקנה שתורה כי רק הקפטנים של הקבוצות יהיו רשאים לדבר עם השופט במשחק. אגב, הכרטיסים הכחולים כבר היו בשימוש בכדורגל לא מקצועני בוויילס, כאשר הצבע הועדף על פני כתום על מנת להבדיל אותו בבירור מהצהוב או האדום. 

מסכימים? אלבה מרכיב את השחקן המושלם

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *