“לא הייתה דקה שלא עברנו התעללות, המחבלים הפכו את הבנות…לכנס של השדולה למען נפגעות אלימות מינית ומגדרית במלחמה, שנערך היום (שלישי) בכנסת, הגיעו חטופות ששוחררו וסיפרו על ההתעללות של מחבלי חמאס בנשים בשבי בעזה. “המחבלים מביאים לבנות בגדים לא הולמים, לא יכולה לתאר לעצמי מה הן מרגישות. אי אפשר לנשום”, תיארה אביבה סיגל, שנחטפה ושוחררה מהשבי.

“הרגשתי את הבנות כאילו הן בנותיי”, סיפרה. “המחבלים הפכו את הילדות לבובות שלהם, בובות על חוט שאפשר לעשות איתן מה שרוצים ומתי שרוצים”.

“לא הייתה דקה שלא עברנו משהו של התעללות מכל הבחינות”, הוסיפה אביבה. “והן עדיין שם, בהישרדות, בקושי. אני עדיין שם, הגוף שלי שם”. לדבריה, גם הבנים עוברים את ההתעללות בדומה לבנות: “אולי לא נכנסים להריון, אבל גם הם בובה על חוט”.

אביבה סיגל ישנה הלילה באוהל מחוץ למעון ראש הממשלה יחד עם בני משפחתה. “בקושי ישנתי, נזכרתי בעזה”, היא משתפת. “בלילות בעזה נפלו פצצות. הלילה שמעתי מכוניות, משאיות ואמבולנס וזה היה ההבדל. אני עדיין שם. הגוף שלי שם והלב שלי שם. הלב מתפוצץ, אני לא מצליחה לשאת את זה – איך כולם שותקים?”.

חן גולדשטיין אלמוג, ששוחררה גם היא מהשבי יחד עם ילדיה, דיברה על החשש מכך שהבנות והנשים בשבי ייכנסו להיריון כתוצאה מאונס של המחבלים. “יש בנות בשבי שלא קיבלו מחזור כבר כמה זמן, ואולי לזה אנחנו צריכים להתפלל – שהגוף שלהן יגן עליהן והן לא תיכנסנה להיריון מאונס”.

דיון בשדולה למען נפגעות אלימות מינית ומגדרית במלחמ

דיון בשדולה למען נפגעות אלימות מינית ומגדרית במלחמת חרבות ברזל


ימית אשכנזי, אחותה של דורון שטיינברכר שנמצאת בשבי חמאס, הטיחה בחברי הכנסת בשדולה למען נפגעות אלימות במלחמה: “אנחנו לא צריכים שתחבקו אותנו – אנחנו צריכים לחבק את האהובים שלנו. יכול מאוד להיות שעכשיו היא נאנסת במנהרה, איך אתם יכולים ללכת לישון בלילה?”

בליל ה-7 באוקטובר, ארגון זק”א פינה 237 גופות של נרצחים בידי חמאס. חיים אוטומזגין מארגון זק”א שטיפל בגופות הנרצחים תיאר עדויות גרפיות קשות: “העיניים שלי ראו נשים שבגדיהן הופשטו מהן. אין לנו וידאו של מה שקרה שם אבל ברור שהקורבנות לא היו שם בצורה הזאת. ראינו נשים ירויות באיברים אינטימיים”.

אביבה אדריאן סיגל (צילום: ערוץ הכנסת)

אביבה סיגל, ששוחררה משבי חמאס | צילום:
ערוץ הכנסתחיים תיאר לפרטים עדות למקרה אונס באחד הבתים בעוטף עזה: “נכנסתי לבית עם סימני ירי על הדלת, המשפחה בממ”ד ואני רואה בחדר ממול בחורה צעירה שוכבת על המיטה עם בגדים מופשלים, ללא בגד תחתון. היא הייתה ירויה בראש. החדר הזה נפרץ, עשו סלקציה ובחרו את מי לאזוק, את מי להרוג ואת מי לקחת לחדר השני. אין לנו תמונות של מה שהיה שם אבל התמונות שחקוקות לנו בראש מספרות סיפור חד משמעי שלא ניתן לפרש בצורה אחרת”. בתום עדותו, חברת הכנסת צגה מלקו קטעה את דבריו וביקשה שלא ימשיך את העדות הקשה: “אני רוצה שאנשים ימשיכו לנשום פה באולם, מאוד קשה להכיל את האירוע”. 

חן ואגם גולדשטיין על השיחות עם החוטפים (צילום: החדשות 12)

חן גולשטיין-אלמוג ובתה אגם, ששוחררו מהשבי | צילום:
החדשות 12את הדיון בשדולה יזמו חברות הכנסת שלי טל מירון מיש עתיד, וח”כ צגה מלקו מהליכוד. “אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בעוד כמה חודשים מקיימים דיונים על הפסקות היריון בחודשים מתקדמים, על הדת של תינוקות שאולי יוולדו, על מעמדם החוקי. איך אפשר בכלל לדמיין שיח כזה בתוך החברה הישראלית? אסור לנו להגיע למצב הזה”, אמרה ח”כ שלי טל מירון בפתח הדיון. “אנחנו לא רוצים לראות תמונות של מסוקים מביאים ארונות עם דגלי ישראל. רוצים את החטופים בחיים ועכשיו”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *