ליאור ליובין הלך לעולמו – ערוץ הספורט

אבל גדול בכדורסל הישראלי. ליאור ליובין, אחד מהשחקנים הבולטים בהיסטוריית הליגה ומי שאימן את הפועל ב”ש עד לא מזמן, הלך לעולמו כשהוא בן 46 בלבד לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. ההלוויה תיערך היום (שני) ב-15:00 בבית העלמין קדמת צבי.

ליובין החל את דרכו במחלקת הנוער של מכבי ר”ג ולאחר מכן בקבוצה הבוגרת. בהמשך שיחק במכבי פ”ת ולאחר מכן המשיך לקדנציות במכבי והפועל ת”א. בשנת 2004 יצא ליובין לראשונה לשחק מעבר לים, כשחתם במאריופול האוקראינית ולאחר מכן שיחק בשתי קדנציות קצרות באפולון פטרס ובצסק”א סופיה.

לקראת עונת 2007/08 סיכם ליובין על שובו למכבי ר”ג, אך מהלך זה לא יצא בסופו של דבר לפועל. מאוחר יותר סיכם ליובין על הצטרפותו לעפולה, אך מסיבות רפואיות גם מהלך זה לא יצא לפועל והוא החליט לפרוש ממשחק פעיל כשבאמתחתו אליפות וגביע במדי מכבי ת”א (2003), תואר תגלית העונה (1999), תואר מלך האסיסטים (2000) ותואר מלך החטיפות (2001, 2002).

לאחר הפרישה, ליובין החל בקריירת אימון. תחילה במחלקת הנוער של מכבי ר”ג, הקבוצה בה גדל, ולאחר מכן כעוזרו של עודד קטש בהפועל גלבוע/גליל – איתה זכה באליפות בלתי נשכחת. עם עזיבתו של קטש להפועל ירושלים, ליובין מונה למאמנה הראשי של הקבוצה וסחף אותה עד לגמר הפיינל פור כבר בעונתו הראשונה כמאמן ראשי – כשבמקביל אסף שתי זכיות רצופות באליפות הליגה הבלקנית.

ליובין הספיק לאמן את חולון ומכבי אשדוד לקדנציה קצרה, אך לא הצליח להותיר חותם – וכך נסללה דרכו להיות עוזר המאמן של במכבי ת”א. הוא אף שימש כמאמן זמני לאחר פיטורי ארז אדלשטיין ורמי הדר, אך לאחר מכן חזר לעמדת עוזר המאמן – עד שחזר ב-2019 לגלבוע/גליל כמאמן ראשי. ליובין הצליח להחזיר את הקבוצה הצפונית למעמד חצי גמר הפיינל פור, ולאחר שהפסיד שם למכבי ת”א חזר לעבוד כעוזרו של עודד קטש – הפעם בפנאתינייקוס.

למרות שהשניים זכו באליפות ובגביע היווני, חוזיהם לא חודשו וליובין חזר לישראל וחתם כמאמן ראשי בנס ציונה במקומו של בראד גרינברג – איתה זכה באליפות הליגה הבלקנית. ולאחר עונה אחת מצא את עצמו כמאמנה של הפועל ב”ש, אותה עזב לאחרונה מסיבות רפואיות והוחלף ע”י יואב שמיר.

במקביל לעבודתו בליגת העל, התמנה ליובין בקיץ 2014 לעוזרו של ארז אדלשטיין בנבחרת ישראל ונטל חלק ביורובאסקט 2015 – בו הגיעה הנבחרת לשמינית הגמר. בסוף 2015 התמנה ליובין למאמנה של נבחרת ישראל עד גיל 19.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *