ללכת עד הסוף: 0:3 ללברקוזן על באיירן מינכן
sportFive1359252 (צילום: ספורט 5)

צילום:
ספורט 5


האם היינו עדים הערב (שבת), למשחק שמסמל את סיום רצף האליפויות הבלתי נגמר של באיירן מינכן? כמו תמיד אצל הבווארים, אסור להספיד אותם, אבל באייר לברקוזן הוכיחה שוב שהיא הקבוצה הטובה ביותר בגרמניה בעונת 2023/24, הביסה 0:3 את החבורה של תומאס טוכל, ושלחה מסר ברור – היא הפייבוריטית לתואר.

לברקוזן, שנוסדה ב-1904, מעולם לא זכתה באליפות, ועשתה לעצמה שם במהלך השנים כשמשמיטת תארים סדרתית. העונה, עם צ’אבי אלונסו על הקווים, גם המנטליות של המועדון השתנתה. הערב, היא פשוט העלימה לחלוטין את באיירן מינכן, ולמעשה, ניצחה “רק” 0:3. לברקוזן מחזיקה במאזן מדהים של 31 משחקים בכל המסגרות ללא הפסד, עם 27 ניצחונות, ויחס שערים 18:93. כשהיא עם פער חמש נקודות בפסגה, נראה שהפעם יהיה קשה גם לבאיירן מינכן לסגור את הפער.

מחצית ראשונה
פתיחת המשחק התעכבה בשל השלכת חפצים למגרש, בעקבות המחאה ששוטפת את הבונדסליגה נגד הכנסת ספונסר לליגה. אחרי הפתיחה, קיבלנו דקות ראשונות מהוססות וזהירות מצד שתי הקבוצות. בדקה ה-11, עדלי קיבל הזדמנות ראשונה אחרי טעות של אופמקאנו, אבל בעט חלש לידיים של נוייר. בדקה ה-18, סטאנישיץ’ העלה את לברקוזן ליתרון אחרי חור בהגנת באיירן, ולא חגג נגד האקסית. לברקוזן המשיכה לשלוט, וחמש דקות לאחר מכן, טלה היה קרוב לשני עם בעיטת יעף נהדרת, אך הכדור נהדף. בקרן לאחר מכן, טאה נגח מצוין וסחט הצלה ממנואל נוייר. בדקה ה-43, באיירן יצאה להתקפה נדירה במחצית הזאת, אבל לירוי סאנה בעט מתוך הרחבה בצורה רעה מעל השער.

מחצית שנייה
המארחת פתחה את החצי השני בדיוק באותו קצב, ובדקה ה-49, גרימאלדו כבש את השני בביצוע נהדר, אחרי דאבל פס מושלם עם טלה. לברקוזן נראתה כמי שנהנת מכל רגע על הדשא, ובדקה ה-60 טלה בחן את מנואל נוייר, אבל הכדור שלו הלך לידיים של השוער הגרמני. שלוש דקות לאחר מכן, גרימאלדו כמעט הימם את נוייר עם שער ישירות מהקרן, אבל הכדור שלו פגע במשקוף. בדקה ה-88, ג’רמי פרימפונג היה קרוב לחתום את החגיגה עם השלישי של לברקוזן, אבל בעט מתוך הרחבה לקורה. בדקה האחרונה של המשחק, ההולנדי בכל זאת הצליח להשיג את השער המיוחל. מנואל נוייר החליט בהחלטה תמוהה לעלות לכדור קרן, השאיר את שערו חשוף, ופרימפונג בביצוע נהדר נעץ את השלישי ונעל את הערב החלומי של לברקוזן.

הרכב לברקוזן: הרדצקי, סטנישיץ’, טאפסובה, טאה, הינצ’אפיה, ג’אקה, אנדריץ’, גרימאלדו, טלה, וירץ ועדלי

הרכב באיירן מינכן: נוייר, אומפמאקנו, דייר, קים, בואי, פאלוביץ’, גורצקה, מזראווי, סאנה, מוסיאלה וקיין


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *