“למי רע פה?”: השר גולדקנופף מאמין שהממשלה תחזיק עד 2028בחירות אחרי המלחמה? “מה שייכת הממשלה למלחמה? 64 חברי כנסת, הכול עובד” • בן גביר יפרוש? “הניסיון מראה שלא” • אחריות על הטבח? “ישבו על המדוכה הרבה אנשים שירוויחו הרבה כסף. תהיה ועדת חקירה שתסתיים ב-2028” • שר השיכון גולדקנופף לא מתרגש מהדיבורים על משבר בקואליציה או על דרישה לקחת אחריות וללכת לבחירות מוקדמות • תגובתו: “צר לי שבשם השנאה מוציאים דברים מהקשרם”
N12


יצחק גולדקנופף (צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90)

שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף | צילום: Photo by Yonatan SindelFlash90
שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף שיתף היום (רביעי) את התחזית שלו בנוגע לאורך החיים שנותר לממשלה הנוכחית בצל המלחמה – וטען שהוא מאמין שתחזיק עוד 3 שנים לפחות. בריאיון, שהעניק לישי כהן מאתר “כיכר השבת”, השר התייחס בנוסף לאיומים החוזרים ונשנים שנשמעים מהשר איתמר בן גביר וטען: “אני לא רואה שאף אחד פורש מהממשלה”.

השר, שנשאל תחילה על עסקת החטופים, שנידונה כעת בין ישראל למתווכות ושלה חמאס נתן תשובה ראשונית אתמול, טען בפני המראיין ישי כהן שהוא לא רואה את הממשלה מתפרקת בשום תרחיש, גם בהובלתו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר. “לפי מספר הפעמים שהוא (בן גביר) איים לפרוש, אז זה לא מראה שכשהוא מאיים אז באמת זה קורה”, אמר, “הניסיון לא מראה שהוא פורש”.


לטענתו של גולדקנופף, הוא כאמור לא רואה “אף אחד פורש מהממשלה”. “למי רע פה?”, שאל והסביר: “64 חברי כנסת, יש להם משרדי ממשלה, הכול עובד, יש תקציב מסודר, העבודה מתקדמת”. עוד אמר כי לדעתו, גם בצל המלחמה והאחריות שמוטלת על הממשלה, הוא לא רואה קשר בינה לבין התפרצות המלחמה: “ביום שאחרי המלחמה הממשלה צריכה ליפול? מה שייכת הממשלה למלחמה?”.


בן גביר נואם בכנס "התיישבות בעזה" (צילום: רויטרס)

“הניסיון לא מראה שהוא פורש”, השר איתמר בן גביר | צילום:
רויטרס


לגבי האפשרות לקיים בחירות ולתת לציבור להחליט לגבי תפקוד הממשלה בקלפי, טען כי גם ככה תוקם ועדת חקירה, שבה אנשים “שישבו על המדוכה הרבה הרבה זמן, ירוויחו הרבה הרבה כסף”. לטענתו, גם ככה הוועדה תסיים את חקירתה בשנת 2028 – ועד שתציג את מסקנותיה, אין סיבה לפרק את הממשלה. כשצוין בפניו שהממשלה הבאה אמורה להיות מושבעת לכל המאוחר בשנת 2027, תיקן וענה: “אולי ב-2027”. 

שר השיכון גולדקנופף מסר אחרי הריאיון: “צר לי שבשם השנאה מנסים להוציא דברים מהקשרם. מי שצופה בסרטון מבין שהשאלה ״למי רע״ התייחסה לחברי הקואליציה – בהסבירי שלאיש מהם אין אינטרס להפיל את הממשלה. כך גם האמירה שאין קשר בין המלחמה לממשלה – כל עוד לא קבעה ועדת חקירה שהממשלה אשמה אין הצדקה לגרור את אזרחי ישראל ל-5 סבבי בחירות”
 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *