לקראת יום טו’ בשבט: המועצה הדתית קיבלה מתנה מיוחדת

צילום: המועצה הדתית

לקראת יום טו’ בשבט, הגיע ראש מנהלת רובע ב’ מר אורי סבח ללשכתו של הרב עובדיה דהן יו”ר המועצה הדתית כשבידו מגש עציצים ובהם שתילים של מיני בשמים שונים.

בזכות פעילותם של פעילי מינהלת רובע ב’, גן הנרייטה סולד ברובע מתהדר ואכן רואים כי פעילי המינהלת שוב מוכיחים כי אכפת להם מהסביבה ולא מפסיקים להפתיע, סיפר סבח.

יער מאכל כבר קיים באשדוד ובכל פעם מתבצעות בו נטיעות של עצי פרי חדשים. כעת יש גם שביל מאכל והוא נמצא בגן הנרייטה סולד הוותיק ברובע ב’ לא הרחק מבנין המועצה הדתית.

אורי סבח, ראש מינהלת הרובע מציין כי תחילת התהליך במיזם שהגישו פעילי הרובע וזכו לתמיכה של המשרד להגנת הסביבה ובסיוע של איגוד ערים לאיכות הסביבה ועיריית אשדוד.

מיזם שביל המאכל דומה בעיקרו למיזם יער המאכל. הוא מחבר בין התושבים לאדמה באמצעות מעורבות קהילתית ונטילת אחריות, כאשר התושבים עצמם נוטעים עצי מאכל, מטפלים ומטפחים את הגן ומנחילים לדורות הצעירים את הקשר המיוחד לטבע ובעיקר מחויבות לסביבה.

“פעילי הרובע – ילדי מועדוניות הרווחה, תושבי הרובע ועובדי המינהלת החליטו להציג מיזם קהילתי בתחום הסביבה ובחרו לשדרג את גן הנרייטה סולד ע”י שביל חדש שיישתלו בו עצי פרי”, אומר סבח.

הרב עובדיה דהן יו”ר המועצה הדתית היה מבין הראשונים שנטע עץ בגן הסמוך לבנין המועצה הדתית, הרב דהן ציין לשבח את פעילותו הברוכה של ראש המנהלת מר סבח והזכיר כי עלינו לזכור כח לקראת יום טו’ בשבט נאמר בחז”ל “כי האדם – עץ השדה”, שהאדם דומה לאילן בכל תהליך הגדילה והצמיחה בחיים כאשר כבר מגיל קטן צריך להעניק לילד את החינוך המתאים לתורה, מוסר וערכים כך גם באילן כשנוטעים אותו כבר כשתיל קטן מטפלים ומטפחים אותו בכל עת עד שנעשה גדול ומניב פירות.

הרב עובדיה דהן הודה ליו”ר מנהלת רובע ב’ מר אורי סבח ואמר שבחג האילנות עלינו ללמוד מהאילן שהוא מוציא פרות מתוקים כך אנו בני האדם הנמשלים לאילן שכתוב שהאדם עץ השדה, הפירות הטובים של האדם זה המעשים טובים ובירכו בברכת אילן אילן במה אברכך, שכל נטיעות שנוטעים ממך יהיו כמותך.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *