מהומה במליאה: ח”כ כסיף אמר ש”פשעי המלחמה הגיעו לשיפא” –…מהומה ארעה היום (רביעי) בדיון במליאת הכנסת. חבר הכנסת עופר כסיף כינה את פעילות צה”ל בבית החולים “פשעי מלחמה”, וטען שעתה עם יציאת הכוחות מתגלים “סיפורי הזוועה”. חברי הכנסת התרעמו על הדברים, ודרשו להוציא את כסיף מהאולם. סגן יו”ר הכנסת חנוך מלביצקי הורה למאבטחי הכנסת להוריד את ח”כ כסיף מהדוכן, הוא הוצא בכוח וחזר רק לאחר כמה דקות.

“טרם הפלישה לבית החולים, מצאו במקלט אלפי פלסטינים עקורים ופליטים שחיפשו מחסה מאימת המלחמה”, אמר ח”כ כסיף על הדוכן. “אך אימת המלחמה, אימת פשעי המלחמה, רדפו אחריהם גם לתוך שעריו המוגנים של בית החולים. כעת עם יציאת כוחות הצבא מבית החולים, יוצאות החוצה גם העדויות הקשות. סיפורי הזוועה והאימה של הניצולים הלכודים בפנים”. בעקבות הדברים החל עימות.

חברי כנסת, ביניהם יו”ר הקואליציה אופיר כץ וגם, טלי גוטליב, אלמוג כהן ומשה סעדה, נעמדו במליאה וקראו לעברו “לך” ו”בושה”. כסיף דרש מיו”ר המליאה “תשתיקו אותם”. חברי הכנסת המשיכו, וראש הקואליציה אופיר כץ צעק: “הוא לא ידבר ככה לחיילים”. לאחר שניות ארוכות של מהומה, ח”כ כסיף הורד מהדוכן והוצא מהמליאה בכוח. רק לאחר דקות שבהן המליאה נרגעה הוא הוחזר – ושב לקרוא את נאומו על הדוכן.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *