מהפך מפתיע בצמרת: אדם סנדלר הוא השחקן הכי מרוויח בהוליוודאדם סנדלר ניצב בראש רשימת השחקנים המרוויחים של הוליווד לשנת 2023, כך פרסם אתמול (רביעי) מגזין “פורבס”. בפער ניכר אחריו התברגה השחקנית מרגו רובי למקום השני.

לפי נתוני המגזין הכלכלי המוצגים מדי שנה, סנדלר הכניס 73 מיליון דולר בשנה אחת הודות לשיתוף הפעולה העסקי בינו לנטפליקס בעשור האחרון. סנדלר היה שחקן הקולנוע הראשון שחתם על חוזה בלעדי להפקת סרטים, חלקם לא מוצלחים במיוחד אך כן משתלמים במיוחד, שמוקרנים בבכורה בענקית הסטרימינג. רק בשנה החולפת עלו בה ארבעה סרטים בהפקתו ובכיכובו: הרום-קום “תעלומת רצח 2” לצידה של ג’ניפר אניסטון, “את מה-זה לא מוזמנת לבת מצווה שלי” שבו משתתפות אשתו ובנותיו, סרט האנימציה “ליאו” שבו סנדלר גם מדבב – ו”בחלל שנותר”, דרמת מדע בדיוני שספגה ביקורות שליליות. הסרט האחרון אומנם עלה לשירות הסטרימינג השבוע אך סנדלר כבר השתכר בעקבותיו בשנה שעברה.

 

מתוך "את מה-זה לא מוזמנת לבת מצווה שלי" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)

סנדלר, מתוך “את מה-זה לא מוזמנת לבת מצווה שלי” | צילום:
יח”צ באדיבות Netflix


מרגו רובי, עדיין השחקנית המכניסה ביותר בהוליווד, הרוויחה 59 מיליון דולר בשנה שעברה בהמשך ישיר להצלחה המסחררת של “ברבי”, סרטה של גרטה גרוויג, שנכנס למועדון מיליארד הדולר כשהרוויח יותר ממיליארד דולר בקופות ברחבי העולם ובכך שבר שיא לבמאית אישה. לרובי גם היה קמאו (הופעת אורח) בסרט עתיר הכוכבים “אסטרואיד סיטי” של ווס אנדרסון. הפער הכספי הניכר בין סנדלר לרובי, שעומד על 14 מיליון דולר, בא לידי ביטוי לא רק מבחינה מגדרית אלא גם בפלטפורמה שבה הסרטים הוצגו: בעוד רובי כיכבה השנה על המסך הגדול, סנדלר עשה קופה כשסרטיו הוקרנו בנטפליקס בלבד ולא בבתי הקולנוע.


השחקנים המרוויחים בהוליווד (צילום: ap, אינסטגרם)

השחקנים המרוויחים בהוליווד | צילום:
ap, אינסטגרם


ברבי הסרט (צילום: Courtesy Warner Bros. Pictures)

מרגו רובי, “ברבי” | צילום:
Courtesy Warner Bros. Pictures


השמות הבאים ברשימה לא מפתיעים במיוחד. טום קרוז, שהודח מצמרת דירוג השחקנים המרוויחים ביותר בהוליווד ושב השנה ל”משימה בלתי אפשרית 7″, הסתפק “רק” ב-45 מיליון דולר. אחריו בטבלה נמצא ראיין גוסלינג, שגילם את דמותו של קן ב”ברבי” והרוויח 43 מיליון דולר. הוא גם מועמד על תפקיד זה לפרס שחקן המשנה בטקס האוסקר שייערך בראשון הקרוב. מאט דיימון, שהשתתף בסרט המדובר “אופנהיימר” ונכנס לנעליו של מייג’ור ג’נרל לסלי גרובס, המנהל האחראי על פרויקט מנהטן, הכניס השנה גם הוא 43 מיליון דולר בסך הכול.

ג’ניפר אניסטון, לשעבר השחקנית המרוויחה ביותר בתעשיית הבידור, היא האישה היחידה פרט לרובי שמופיעה בעשירייה הפותחת עם הכנסות בסך 42 מיליון דולר. ליאונרדו דיקפריו, ששיתף פעולה השנה עם מרטין סקורסזה בסרט “רוצחי פרח הירח” על חבורת רוצחים בשנות ה-20 של המאה הקודמת, הרוויח 41 מיליון דולר. כמוהו גם ג’ייסון סטיית’האם שלקח חלק בכמה סרטים בשנה החולפת: “בלתי נשכחים 4”, “מהיר ועצבני 10″ ו”אימה במצולות 2: התהום”. בן אפלק, שגם מטפח קריירת בימוי מרשימה (“אייר”), הרוויח 38 מיליון דולר. את הרשימה נועל במקום ה-10 השחקן הוותיק דנזל וושינגטון, שהשתתף השנה בסרט “נקודת שוויון 3: הפרק האחרון”, עם 24 מיליון דולר.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *