מיה רגב לשגרירי האו”ם: “המחבלים קרעו ממני את הבגדים”המשלחת, שהגיעה לביקור בישראל, נפגשה עם שני האחים ששוחררו משבי חמאס • מיה תיארה בפניהם כיצד מחבלי חמאס התעללו בה: “אמרו לי שאם צה”ל ינסה להציל אותי, הם יירו בי” • השגריר ארדן פנה אל השגרירים: “חמאס רוצה שנעזוב את הארץ בפחד, הפסקת אש – בלתי מתקבלת על הדעת”
N12
משלחת שגרירי האו”ם, בהובלת שגריר ישראל באו”ם גלעד ארדן, פתחה היום (רביעי) את ביקורה בישראל במפגש עם מיה ואיתי רגב, האחים שנחטפו מהמסיבה ברעים ושוחררו משבי חמאס אחרי יותר מ-50 יום. בשיחה, תיארה מיה את הרגעים הקשים שחוותה: “המחבלים קרעו ממני את הבגדים, הם לעגו לי וצחקו עליי”. 

עוד סיפרה מיה לשגרירי האו”ם: “הם לקחו ממני את הזהות שלי ואת השם שלי. המחבל שהשגיח עליי אמר לי כל יום שאם צה”ל יבוא להציל אותי – הוא יירה בי מיד ולא ימות לבד”. היא הדגישה בפניהם כי “זו אחריותכם להחזיר את כל החטופים הביתה עכשיו. הזמן שלהם אוזל”.


משלחת שגרירי האו״ם בהובלת השגריר גלעד ארדן,עם מיה

משלחת שגרירי האו״ם בהובלת השגריר גלעד ארדן,עם מיה ואיתי רגב

במהלך השיחה, השגריר ארדן פנה אל השגרירים, והבהיר כי “קריאה להפסקת אש משמעותה השארת חמאס בשלטון. וכמו שהמחבלים כבר אמרו – הם יבצעו את הטבח הזה שוב ושוב ברגע שיוכלו. המטרה שלהם היא להפעיל נגדנו טרור ולגרום לנו לעזוב את הארץ מרוב פחד”.

“הפסקת אש היא בלתי מתקבלת על הדעת והשבוע בביקורכם בגבול עזה ובגבול הצפוני, שם האו”ם משחק תפקיד משמעותי, אני מקווה שתבינו מדוע לא נוכל להמשיך ולחיות עם האיומים הללו ומדוע אנו כה נחושים להשמידם”, הוסיף ארדן. 

האחים ששוחררו מהשבי, והגיעו מלווים באביהם אילן, שיתפו את המשלחת בסיפוריהם האישי, מבוקר החטיפה ועד חזרתם הביתה. שגריר ישראל באו”ם אמר למיה ואיתי: “אתם גיבורים אמיתיים. אומץ הלב שלכם והעוצמה שלכם מרגשים את כולנו. אני מצדיע לכם”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *