מיקי ברקוביץ’: מגיב לזכייה בפרס ישראל בקטגוריית…

מ.י.ק.י. גדול כדורסלני ישראל. אגדה. כל כך הרבה כינויים יש למיקי ברקוביץ’, שזכה הבוקר (רביעי) בפרס ישראל ויקבל אותו במעמד המכובד ביום העצמאות ה-76. מיד לאחר שקיבל את ההודעה על הזכייה דיבר ברקוביץ’ בהתרגשות עם N12 והתקשה להסתיר את התרגשותו הרבה.

“זו התרגשות מאוד גדולה לקבל כזה דבר”, אמר ברקוביץ’ בן ה-70. “אחרי כל מה שזכיתי בקריירה, זה הדבר הכי משמח עבורי. אני שמח לראות ששימחתי את עם ישראל. אני שיחקתי בספורט קבוצתי והחברים שלי עזרו לי לשמח ולקבל את האירוע הזה. לא ציפיתי בחיים לדבר כזה. אני לא יודע מה אני הולך להגיד על הבמה. בתור ילד שגדל בארץ והביא כבוד לכחול לבן אני שמח מאוד שאני חלק מזה. אני מוזיל דמעות של שמחה”.

מיקי ברקוביץ' חוגג יום הולדת 60 (צילום: משה שי לפלאש 90)

ברקוביץ’ ביום הולדתו ה-60 | צילום:
משה שי לפלאש 90


 

“אבל גם עכשיו במעמד החגיגי הזה, יש לנו הרבה עבודה כדי להחזיר את החטופים ארצה ולשמח את משפחותיהם לקראת יום העצמאות. אני עד עכשיו לא יודע איך להגיב לזה, אין לי מילים בפה. אני חייב להגיד שהמועדון של מכבי תל אביב והשחקנים ששיחקו לצידי הם אלו שעזרו לי לממש את הכישרון שהקדוש ברוך הוא הביא לי. אפילו החברים והמשפחה עדיין לא הספיקו לברך אותי. יש לי אלפי שיחות והודעות שלא נענו. אני מודה לאלו שבחרו בי, חברי ועדת הפרס”.

 

ברקוביץ’ מזוהה, כמובן, בעיקר עם מכבי ת”א, במדיה זכה ב-16 אליפויות, 13 גביעי מדינה, 2 גביעי אירופה לאלופות ובגביע הביניבשתי. כמו כן שיחק באוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס, מכבי ראשל”צ, הפועל ירושלים והפועל ת”א, קבוצתו האחרונה בקריירה בגיל 40. עם הנבחרת הוא הגיע עד להישג שיא של מקום שני באליפות אירופה 1979  והעפיל בפעם השניה והאחרונה עד היום לאליפות העולם ב-1986, שם סיימה הנבחרת במקום ה-7 המכובד.

 

 

הברכות לברקוביץ’ הגיעו כמובן מכל מקום. יעל ארד, יו”ר הוועד האולימפי בישראל, אמרה: “מיקי ברקוביץ הוא אחד מגדולי הספורטאים של ישראל בכל הדורות והבחירה בו לקבלת פרס ישראל היא אות כבוד לספורט הישראלי ולחברה הישראלית כולה. מיקי מגלם באישיותו את השאיפה למצוינות ולניצחון, והיה שותף בקריירה הספורטיבית שלו לרגעי השיא של הכדורסל הישראלי הן במכבי תל אביב והן במדי נבחרת ישראל. בנימה אישית, מיקי הוא ספורטאי שהיווה עבורי השראה ומודל לחיקוי מאז צעדיי הראשונים בספורט הישראלי”.

 

איגוד הכדורסל בירך את ברקוביץ’ וכתב: “איגוד הכדורסל מברך את גדול כדורסלני ישראל, מיקי ברקוביץ’, על ההחלטה להעניק לו את פרס ישראל. אין ראוי ממך מיקי”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *