מכבי חיפה נראית כמו קבוצה של פלייאוף תחתון

שער היתרון של מכבי חיפה בדקה הראשונה במשחק הערב (שבת) מול בני סכנין הגיע בעזרת הגנת בני סכנין, אך מי שלמעשה היה אחראי על השער הוא קני סייף, שפתח סוף כל סוף בעמדתו הטבעית – שחקן כנף שמאלי. לפני שבוע ולפני שבועיים הוא שיחק כמגן ימני, והנה הוא נמצא במקום הנכון וכבר יש תמורה לאגרה. זה לא שהמשחק היה כזה גדול ושסייף היה ענק, אבל קודם כל –שישחק במקום שלו. 

ואז הסתכלתי וחשבתי, מי עוד היה מעורב בשער? כמובן, מחמוד ג’אבר, שיצא מהמקום שלו כמו טיל, השאיר מספר שחקנים של סכנין מאחור ומצא את סייף. אותו ג’אבר שמסאי דגו הוציא בדקה ה-60 מול מכבי נתניה, במהלך שגמר למכבי חיפה את המשחק ואת חלום הגביע. וכשהמשחק המשיך ושחקני סכנין העיזו להגיע כמה וכמה פעמים לתוך ה-16 של הירוקים במהלך המחצית הראשונה, מי שהציל את האלופה היה דווקא הבלם המחליף והמקופח לורנצו שימיץ’, שניקה כל סכנה על השער של שריף כיוף, בין אם זה באוויר, בקרקע או באחד על אחד. הקרואטי היה כל הזמן במקום הנכון בזמן הנכון.

וכמובן שזה נמשך במחצית השנייה, שימיץ’ המשיך ביכולת המצוינת, בלי טריקים, בלי שטיקים ובלי פוזות. והשאלה שנשאלת היא מה יהיה בשבוע הבא – האם הוא ימשיך בהרכב לאור יכולתו המצוינת היום או שעבדולאי סק שלא התלבש היום בשל צבירת כרטיסים צהובים יחזור למקומו הטבעי ושימיץ’ גם יחזור למקומו הטבעי, הספסל? אני מבטיח לכם ששימיץ’ לא ישחק, כי הספקתי להכיר את דגו, אני יודע איך הוא עובד, וחבל מאוד שזה ככה, כי בכדורגל מקצועני, בטח ובטח במועדון כמו מכבי חיפה, מי שטוב צריך לשחק וזה לא משנה איך קוראים לו.

לורנצו שימיץ'. משחק נהדר שלו, אך האם יפתח גם בשבוע הבא? (עמרי שטיין)לורנצו שימיץ’. משחק נהדר שלו, אך האם יפתח גם בשבוע הבא? (עמרי שטיין)

מעציב לשמוע אוהדים שטוענים שלמכבי חיפה יש סיכוי לאליפות ומתחילים לחשב את הסיכויים ומה יקרה במידה ו, אם וכאשר. אני אומר שיש גבול לכל דבר – הקבוצה נראית גרוע, כמו קבוצה של פלייאוף תחתון. היא לא עושה כלום כמו שצריך כשהיא עם הכדור וגם כשהיא ללא הכדור, שזה מחדל ענק. איך יכול להיות שקבוצה כמו בני סכנין מתנהלת בחופשיות מהדקה הראשונה ועד הדקה האחרונה בסמי עופר? הכדורים שרקו ליד הרשת, נכנסו לתוך הרחבה, ורק הודות לאלילת המזל ולשריף כיוף, שהציג יכולת טובה ושיש לו חלק גדול בניצחון היום, מכבי חיפה לא ספגה. אם הבלם והשוער היו שני השחקנים הטובים ביותר בירוק הערב, זה אומר הכל.

הערב מכבי חיפה פתחה ב-4:3:3 סוף כל סוף. היא ניסתה לשחק את הכדורגל שלה אבל השחקנים שהיו על כר הדשא עייפים, פצועים ולא בכושר, לא מבחינה פיזית ולא מבחינת כושר משחק. דין דוד למשל, נראה כאילו שהמהירות שלו עזבה אותו בעקבות הפציעות. ופרנזי פיירו, שהחליף אותו, דהר על חצי מגרש, רצה להיות אצן של 60 מטר ולהחליף את קארל לואיס. מה לו ולמרוצים למרחקים ארוכים? זה מה שקורה כשהקבוצה לא עומדת טוב, המעברים לא מתוכננים, ולמעשה הכל כלל לא מתוכנן.

פרנזי פיירו (עמרי שטיין)פרנזי פיירו (עמרי שטיין)

לירוקים אין סדר וארגון, כל אחד עושה פעולות לפי המחשבה שלו באותו רגע, אין שום אג’נדה לקבוצה. מה היה הסגנון של הקבוצה היום? אני אגיד לכם – למכבי חיפה יש סגנון חדש שקוראים לו ‘קיק אנד ראש’. בכל פעם שהכדור מגיע לכיוף, הוא בועט אותו 70 מטר קדימה כאילו היה שחקן פוטבול אמריקאי, בלי שכל ומחשבה, ואם זו ההוראה שהוא קיבל מדגו זה אומר שהכוונה של המאמן זה לא להניע את הכדור מאחור, מה שמשדר באופן ברור – ‘אנחנו קבוצה בינונית ברמה של פלייאוף תחתון, אז למה לנו להסתבך מול סכנין? שילחצו אותנו? שיגנבו לנו את הכדור ואולי גם איזה גול?’ זה פשוט מגוחך. מכבי חיפה מאז ומעולם, גם בשנים הכי קשות שלה הניעה את הכדור מהשוער. וכשאתה רואה את השוער מעיף כל כדור, אתה אומר לעצמך: ‘ריבונו של עולם, לאן מכבי חיפה הגיעה שזו הטקטיקה שלה?’

על ענאן חלאילי דובר ונכתב רבות. מה לא אמרו עליו השנה? אבל הערב, איך שהוא היה נראה על כר הדשא לא תאם את כל הסופרלטיבים והמחמאות שהוא קיבל עד היום. הוא היה מבולבל ואגואיסט על המגרש. כשהיה צריך למסור הוא בעט לשער, כשהוא היה צריך לבעוט הוא דווקא מסר. זה היה נראה שהוא לא יודע איפה הוא נמצא ומה קורה איתו. הוא בקושי היה מסוגל לעבור שחקן, אלא רק להעיף את הכדור קדימה ולנסות לנצל את המהירות שלו. בגדול, אפשר להגיד שהוא היה השחקן הגרוע ביותר על המגרש.

ענאן חלאילי. היה החלש ביותר על המגרש (עמרי שטיין)ענאן חלאילי. היה החלש ביותר על המגרש (עמרי שטיין)

לגבי בני סכנין, היא בהחלט קבוצה מאוד סימפטית וממושמעת, שמכבי חיפה צריכה ללמוד ממנה איך מניעים את הכדור מההגנה ועד להתקפה מבלי לפחד. החניכים של סלובודן דראפיץ’ הגיעו עם הנעת הכדור שלהם בקלילות למרכז המגרש, לצדדים, לתוך ה-16 וניסו לשחק כדורגל. בניגוד למכבי חיפה, בסכנין מרגישים טביעת אצבע של מאמן, רואים קבוצה מאומנת, מתורגלת, שיודעת מה היא רוצה מעצמה. ויודעת שפייר קורנו הוא נקודת תורפה הגנתית של הירוקים ומנסה לנצל את זה. אין ספק שהיה מגיע לה תיקו היום, והגול שהיא ספגה בדקה הראשונה היה מקרי לגמרי ועניין של חוסר מזל.

אני ממליץ ומציע לכל האוהדים הירוקים שעוד חולמים שאפשר לקחת אליפות,  להפסיק לחלום, אפילו אם מכבי תל אביב תפסיד להפועל באר שבע, כי עם כדורגל כזה שבלוני ואיטי אי אפשר לקחת שום תואר. וכשאתה לא עושה כלום כשהכדור אצל היריבה – חבל על הזמן שלך. בכדורגל בכל העולם היום נותנים את הדגש על מה הקבוצה עושה כשהכדור אצל היריבה, וכשאתה עומד לא נכון, כל כך רחוק מהיריבה שלך, בחיים לא תחטוף את הכדור. השחקנים היריבים יעבירו אותו איך שהם רוצים וכמה שהם רוצים וזה בדיוק מה שקרה היום בסמי עופר.

“דגו:”תקופה לא קלה,ניצחון בשיניים”

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *