מלכת היופי הישראלית הותקפה ע”י פרו-פלסטינים: “רצו שאסבול, נלחצתי”נועה כוכבא, מלכת היופי לשעבר, שירתה מאז פרוץ המלחמה כחובשת קרבית במילואים. בימים אלו היא נמצאת במסע הסברה בקמפוסים בארצות הברית. כשהגיעה לסן פרנסיסקו, נקלעה להפגנה שארגנו נגדה מפגינים פרו-פלסטינים. המפגינים צעקו לעברה ושפכו “דם” על מדרגות הקמפוס שבו הרצתה.

עוד לפני כן, מפגינים פרו-פלסטינים קראו ברשתות החברתיות לשבש את ביקורה בסן פרנסיסקו: “נועה כוכבא, מלכת היופי של ישראל לשנת 2021, היא חיילת בצבא ההגנה לישראל, רוצחת תינוקות ומפיצת שקרים ישראלית. אתם בטח מזהים אותה מהסרטון ‘בואו להתארגן איתי’ שצילמה לבושה במדי צה”ל לפני הכניסה לעזה, לצורך טיהור אתני של פלסטינים. מחר נועה תעמוד על הבמה בסן פרנסיסקו, בארוחת ערב בפסיפיק הייטס. קבוצה עצמאית מתכנסת כדי לקיים תחרות משלה, תחרות המחאה האנטי-ציונית”.

הבוקר (שני) התייחסה נועה למחאה נגדה: “נלחצתי, לא אשקר, אבל היו איתי מאבטחים צמודים מהרגע שנחתי בסן פרנסיסקו ועד הרגע שעזבתי. הרגשתי בטוחה בסך הכל, שאני בידיים טובות. חלק מההסברה זה להתמודד עם דברים כאלה”.

“הגעתי לסן פרנסיסקו כדי לעשות הרצאה על המצב, על התפקיד שלי בצבא, על זה שאני מלכת היופי שעושה גם הסברה. תנועת פרו-פלסטינים, שמורכבת מיהודים שנלחמים למען זכויות פלסטין, החליטה שאני לא צריכה להיות בסן פרנסיסקו ושאני לא מלכת היופי, שאני ‘מיס ג’נוסייד’. הם החליטו לעשות מין תחרות יופי חדשה שבה הם מעניקים לי תואר חדש. הם הפגינו נגדי ונגד מה שאני מייצגת. בסוף, אני מייצגת את כל מה שהם שונאים – גם חיילת, גם מיס ישראל שייצגה את מדינת ישראל. זה לא בא להם בטוב”.

דאגת?
“עוד לפני שהגעתי לסן פרנסיסקו ראיתי המון תיוגים באינסטגרם מאותם אנשים, על זה שהם מתכננים לעשות את זה. הם כתבו לי מלא הודעות בפרטי, על זה שהם הולכים לוודא שאני אסבול בסן פרנסיסקו ולא ארגיש בטוחה אף פעם. נלחצתי”.

הם הצליחו להתקרב אלייך?
“לא, כי לשמחתי הגעתי מוקדם בכוונה, בגלל שידענו שזה מה שהולך לקרות. יצאתי מהדלת האחורית כדי שלא יוכלו להתקרב אליי. הייתי מאוד זהירה, לא העליתי שום דבר לרשתות החברתיות עד שלא עזבתי את המדינה, כדי שלא יוכלו לזהות איפה אני לפי המיקומים. הייתה שם תנועה מאוד גדולה”.

בהרצאות שלך, פגשת סטודנטים עם קשב לישראל או שהרגשת גם מהם עוינות?
“אנשים נורא הקשיבו והתחברו לסיפור שלי, כי זה סיפור שמדבר על מלכת יופי שפתאום עוצרת את החיים שלה והולכת להילחם במלחמה ולהציל חיים. הם הצליחו להתחבר לחלק הזה ולערכים שאני מביאה איתי. זו הייתה הרצאה ממש טובה. המון אנשים ניגשו אליי אחר כך ואמרו ‘תודה’. הגיעו אליי עם דמעות מרוב שריגשתי אותם. הם אמרו שזה משמח לראות מישהי צעירה שעוצרת את החיים שלה ושמה הכל בצד. אמרתי להם: זו לא רק אני, יש עוד 400 אלף צעירים שעצרו את החיים שלהם ושמו הכל בצד כדי להילחם בשביל המדינה שלנו”.

נועה כוכבא הותקפה (צילום: נועה כוכבא: מתוך האינסטגרם של נועה כוכבא, מחאה: מתוך הרשתות החברתיות)

צילום:
נועה כוכבא: מתוך האינסטגרם של נועה כוכבא, מחאה: מתוך הרשתות החברתיות


הצלחת להבין איך אנחנו מוצאים את עצמנו שוב מתגוננים ו”הרעים” בסיפור הזה?
“גם אני לפעמים לא מבינה את זה בעצמי, כי כל בן אדם הגיוני אמור להיות בצד שלנו, בצד של האמת. תמיד שנאו אותנו, תמיד ישנאו אותנו, צריכים ללמוד לקבל את זה. השונאים ישנאו, אין איך לחנך אנשים ששונאים אותנו גם ככה. במסע ההסברה שאני עושה, הבנתי שאני מנסה לחנך ולהסביר לאנשים שהם על התפר, או לאנשים שהם חצי שם וחצי כאן – לא לאנשים ששונאים אותנו, כי אותם אי אפשר לשכנע”.

מה עבר עלייך מאז 7 באוקטובר?
“הייתה תקופה נורא אינטנסיבית. מה-7 באוקטובר הייתי במילואים, עד לפני שלושה שבועות כשהשתחררתי וטסתי לארצות הברית כדי לעשות את ההסברה הזו. הייתה תקופה מאתגרת, קשה נורא, כמו לכל חייל שהיה שם וחווה את המלחמה הזאת. החיים קצרים והמלחמה הוכיחה כמה צריך למצות אותם”.

את חושבת מה היה קורה אם היית מתחרה במיס יוניברס בשנה כזו, כשהעולם מסתכל עלינו באופן שונה?
“אם הייתה נציגה ישראלית השנה אולי זה היה עושה לנו טוב ואולי רע, תלוי איך מסתכלים על זה. זה עוד ייצוג, עוד מישהי שיכולה לדבר על הדברים ולקבל פלטפורמה ובמה. היא הייתה מתקבלת בברכה מבחינת הבנות, ומבחינת התקשורת פחות. בטח היו המון הפגנות ומדינות שהיו בוחרות לא להגיע אם ישראל משתתפת. מבחינת הארגון עצמו, אסור לדבר על פוליטיקה, אז אני חושבת שהיא הייתה מסתדרת”.

כזכור, מוקדם יותר החודש כוכבא נתפסה מבלה לה עם השחקן ההוליוודי גלן פאוול (“רק לא אתה”, “מלכות הצעקה”), כשצלמי הפפראצי תפסו אותם יוצאים ממועדון יוקרתי בלוס אנג’לס. אתרי הבידור מעבר לים דיווחו על החיבור בין השניים ורמזו כי אולי מתפתחת שם זוגיות חדשה.

 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *